Sprawcy napadów na stacje paliw zatrzymani

PPOLICJAolicjanci zatrzymali dwóch 27-letnich mężczyzn, którzy stoją za 5 napadami na stacje paliw i na Śląsku. Jeden z nich wchodził do środka i rabował, drugi był  jego kierowcą.

Wczoraj (tj. 18 grudnia 2012 r.) oświęcimscy policjanci wspomagani  przez funkcjonariuszy z KWP w Krakowie  zatrzymali 27-letniego mieszkańca Śląska, który był podejrzewany o szereg napadów na stacje benzynowe w Oświęcimiu oraz na Śląsku.

Jak ustalono, do pierwszego napadu doszło w Oświęcimiu 27 października 2012 r. około godz.. 18:30. Do pomieszczeń stacji paliw wszedł mężczyzna zamaskowany kominiarką i zażądał wydania pieniędzy (napastnik trzymał rękę za kurtką sugerując tym samym że może mieć broń) Dwoje pracowników stacji zostało zamkniętych na zapleczu a sprawca zabrał z kasy  kilka tysięcy złotych. Po napadzie wsiadł do auta gdzie czekał na niego drugi mężczyzna i odjechali.

Do następnego napadu doszło po kilku dniach  również w Oświęcimiu (8 listopada 2012 r.) parę minut po północy.  Celem bandytów stała się ta sama stacja paliw.  I tym razem dwoje pracowników zostało sterroryzowanych przez zamaskowanego sprawcę a  jego łupem  padło kilkanaście tysięcy złotych.

Po kilkunastu dniach (20 listopada 2012 r.) w nocy, około godz. 3:30  sprawcy uderzyli na Śląsku – tym razem napadli na stację benzynową w Bieruniu. Ponieważ łupem padło tylko parę  tys. złotych ,  wsiedli  w auto i o godz. 7 pojawi się w Oświęcimiu. Tu  napada  na znaną już sobie stację rabując około 10 tys. złotych.

Ostatni skok odbył się w 29 listopada 2012 r. o godz.1:30 tym razem 27-latek wybrał stację w Imielinie (ślaskie) , gdzie po zastraszeniu obsługi zabrał ponad 1 tys. złotych i odjechali.

Ponieważ za każdym razem przebieg napadu, był bardzo podobny, policjanci prowadzący te śledztwa podejrzewali że stoi za nimi ta sama grupa sprawców. Jak się okazało, są to dwaj 27-letni mężczyźni, mieszkańcy Śląska. Główny sprawca pochodzi z okolic Oświęcimia dlatego też bardzo dobrze zna ten teren .

Do  jego doszło wczoraj godzinach rannych  – policjanci weszli do mieszkania mężczyzny siłowo.

27-letni mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju. Przyznał się do wszystkich napadów. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu.

Jak się okazało był poszukiwany przez Sąd do odbycia a kary więzienia.

Drugi z mężczyzn jest z zawodu taksówkarzem. W każdym z napadów brał udział jako kierowca, podwożąc i odwożąc  głównego sprawcę. Usłyszy zarzuty pomocnictwa.

Źródło:
Wojewódzka Policji w Krakowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*