Sprawca podejrzany o przestępstwa seksualne wobec małoletnich trafił do aresztu

nowe_logo_policjaW dniu 23 marca 2016 r. z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 49 – letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa seksualne, których dopuścił się wobec dwóch małoletnich chłopców. Zatrzymany na wniosek Policji i Prokuratury trafił do aresztu, a za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około 15.30,  gdy zostali zaalarmowani przez jedną z mieszkanek Oświęcimia o mężczyźnie, który na Osiedlu Zasole zaczepił jej 9 – letniego syna, którego  zaczął dotykać w okolicach pośladków. Chłopczyk oraz towarzysząca mu o młodsza siostra wracali wtedy ze szkoły. Dzieci szybko zorientowały się, do zamiarów mężczyzny i uciekły. Następnie wszystko opowiedziały matce, która wyszła im  naprzeciw. Kobieta, będąc w towarzystwie znajomego, na podstawie opisu podanego przez dzieci, w pobliżu jednej szkół zauważyła siedzącego na ławeczce mężczyznę opowiadającego rysopisowi, natychmiast więc powiadomiła Policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, którym okazał się  49 – latek pochodzący z województwa mazowieckiego. Zatrzymany trafił do policyjnych aresztów. W trakcie postępowania zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna dzień wcześniej również w Oświęcimiu dopuścił się podobnego czynu wobec 11 – letniego chłopca. Małoletni równie szybko zareagował uciekając do mieszkania babci.

Podczas weryfikacji informacji na temat zatrzymanego ustalili, że był on  już skazany przez warszawski sąd za podobne czyny dokonane wobec małoletnich, za odbył karę pozbawienia wolności, natomiast zakład karny opuścił w listopadzie ubiegłego roku. W związku z powyższym za przestępstwa, których dopuścił się na terenie Oświęcimia będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W dniu 25 marca br. 49 – latek trafił  przed oblicze sędziego, który na wniosek Policji i Prokuratury wydał postanowienie o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa mieszkanki Oświęcimia, która poważnie potraktowała  informacje uzyskane od swoich dzieci i doprowadziła do niezwłocznego zatrzymania sprawcy.  Powyższe zdarzenie ukazuje również jak ważne jest odpowiednie uświadamianie dzieci i rozmowy na tematy związane z zagrożeniami, jakie mogą je spotkać ze strony nieznanych im osób oraz w jaki sposób powinny wtedy reagować.

nowe_logo_policja

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*