Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Wkrótce przed sądem odpowie za swoje czyny

nowe_logo_policjaW dniu 14 stycznia 2016 r. w Kętach na ulicy Świętokrzyskiej policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mieszkańców Gminy Kęty, którzy uczestnicząc w kolizji drogowej odjechali z miejsca zdarzenia.

Jak ustalili policjanci do kolizji doszło tuż po godzinie 16.00 w Kętach na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego z ulicą Kępa Prawa. Wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej samochodu marki Ford, uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Renault, którym kierował mieszkaniec Gminy Osiek, podróżujący z żoną.

Obaj kierowcy zjechali na pobocze, po czym forda odjechał. Pokrzywdzeni natychmiast pojechali za nim, w międzyczasie informując policjantów. Po chwili jednak kierowca forda widząc, że nie uda mu się uciec, zatrzymał się na poboczu. Z pojazdu wysiedli dwaj nietrzeźwi mężczyźni 39 i 44 – letni, którzy zostali zatrzymani.

Badanie stanu trzeźwości młodszego wykazało 2,1 alkoholu, natomiast u starszego 1,72 promil alkoholu.

Do kierowania pojazdem przyznał się młodszy z mężczyzn, który nie posiadał uprawnień do kierowania, jednakże zebrane ustalenia świadczyły o tym, że pojazdem kierował starszy z mężczyzn, który uprawnienia posiadał.

Wkrótce 44 – latek przed sądem odpowie za czyny, których się dopuścił.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

nowe_logo_policja

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*