Spotkanie opłatkowe kęckiego Koła Związku Niewidomych

_dsc0972_0W środę 19 grudnia 2012 r. w sali kameralnej Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Terenowego Okręgu Małopolskiego Polskiego Związku Niewidomych w Kętach. Sala szybko wypełniała się przybyłymi gośćmi. Wśród zaproszonych gości honorowych zasiedli: Tomasz Bąk, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Zawadzki, Wiceprezes Zarządu Okręgu Józef Handzlik, Przewodnicząca Powiatowej Okręgowej Komisji Rewizyjnej Stefania Halat, Prezes PZN Koła Powiatowego w Oświęcimiu Magdalena Radziak, Wiceprezes PZN Koła Powiatowego w Oświęcimiu Katarzyna Jachnicka, Ks. Proboszcz Jerzy Ryłko, Dyrektor Domu Kultury Krzysztof Balawender oraz Prezes LOK Kęty Bogusław Haczek.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie przywitaniem wszystkich zebranych przez Wiceprezesa Zarządu Okręgu Józefa Handzlika. Po modlitwie i błogosławieństwie opłatków, któremu przewodniczył Ksiądz Proboszcz, przyszedł czas na składanie sobie życzeń. Sala na ten czas wypełniła się płynącymi prosto z serca winszowaniami. Serdeczne wyrazy radości i życzliwości przejawiane w zwykłym ludzkim geście przybrały na dany moment niezmierną wartość. Na twarzach zebranych widać było pełną radość nie tyle z możliwości spotkania, ale przede wszystkim przeżywania tej chwili we wspólnym gronie. Podniosłej atmosferze towarzyszyły kolędy przygrywane na skrzypcach i gitarze.

Gdy już wszyscy „pożyczyli sobie” wszystkiego, co najlepsze, przyszedł czas na poczęstunek.

Miły nastrój nie opuszczał gości, którzy wysłuchiwali wygłaszanych następnie przemówień, ani na chwilę. Każda z przemawiających osób składała przybyłym „towarzyszom” najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa bożego, zdrowia, radości, spędzenia Świąt w szerokim gronie najbliższych, miłości, spokoju oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Na uroczystości nie zabrakło również informacji o sprawach aktualnych. Pan Józef Handzlik powiadomił m.in. o Mszy Świętej w intencji Koła zaplanowanej na 9 stycznia r. na godzinę 17:00, która odbędzie się w Kościele w Kętach Podlesiu. Przemówienie to nie obyło się także bez podziękowań, słów zachęty do uczestnictwa w organizowanych w roku 2013 turnusach i wycieczkach oraz angażowania się w inne rodzaje aktywności (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku). Wiceprezes przypomniał także o jakże ważnym geście – możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Koła. Ten drobny gest może pomóc w organizacji m.in. kursów, szkoleń czy też w nabywaniu niezbędnych urządzeń specjalistycznych.

Głos zabrał również Włodarz Miasta. Przyłączając się do słów swoich przedmówców, życzył pogodnych, zdrowych, pełnych łask Świat spędzonych w gronie najbliższych. Ponadto poinformował o fakcie, iż w związku z Projektem „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Kęty”, na rzecz osób niewidomych i słabowidzących przekazanych zostało 16 zestawów komputerowych przystosowanych do ich specjalistycznych potrzeb.

Nie był to jednak koniec uroczystości. Uczestnicy „spotkania opłatkowego” zostali zaproszeni na bezpłatny pokaz i testy strzeleckie zorganizowane dzięki współpracy z LOK Kęty. Akcja prowadzona pod hasłem Każdy może strzelać… zorganizowana zostało na strzelnicy Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Żwirki i Wigury 27a w Kętach w godz. od 12:00 do 16:00. Dodatkowymi gośćmi specjalnymi zaproszonymi na potrzeby pokazu zostali: i zawodnik – reprezentantka klasy europejskiej w dyscyplinie strzelectwa. Wszyscy zgromadzeni otrzymali propozycję uczestnictwa w akcji strzeleckiej i gorącą zachętę do ośmielenia się i sprawdzenia swoich możliwości. Jak poinformował sam Prezes LOK Kęty:

– Nie ma żadnych kategorii wiekowych ani innych przeszkód ograniczających możliwość uczestnictwa. To ciekawe przedsięwzięcie, gdzie u boku specjalistów każdy mógł spróbować swoich sił…

FILM:

[youtube_sc url=”http://youtu.be/GXisSIFI8_k”]

Miłym akcentem na zakończenie pierwszej części spotkania był występ wokalny Pani Beaty Tobijasiewicz, który wprowadził wszystkich zgromadzonych w prawdziwie świąteczny nastrój.

Źródło:
UG Kęty | Zdjęcia: UG Kęty, LOK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Spotkanie opłatkowe kęckiego Koła Związku Niewidomych

  1. Tadeusz pisze:

    Brawo ale gdzie ci Niewidomi np. na 7 zdjęciu tylko 3-ch z 20 ma okulary a reszta hasa bez problemu ?Myślę że tych naprawdę potrzebujących po prostu nie ma kto przywieź z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*