Spostrzegawczy policjanci – nieletni sprawca wpadł przez kaptur

_KPP Oświęcim zatrzymany sprawca usiłowania kradzieży i dwóch rozbojówPrzez ponad miesiąc oświęcimscy policjanci prowadzili poszukiwania sprawcy usiłowania kradzieży torebki. W jego zatrzymaniu policjantom dopomogło szczęście i spostrzegawczość policjanta. Do usiłowania kradzieży doszło 21 lutego 2013 roku około godziny 20.00 w Oświęcimiu przed jednym z bloków przy ul. Orłowskiego. O zdarzeniu Policję powiadomił będący po służbie policjant z bieruńskiej komendy Policji.

W trakcie czynności policjanci ustalili, iż do wchodzących do klatki schodowej 70 – letniej mieszkanki Oświęcimia oraz jej męża podbiegł sprawca, który próbował kobiecie wyrwać z ręki torebkę. Na ten fakt zareagował jej mąż i zaczął uderzać sprawcę, który w konsekwencji puścił trzymaną torebkę i zaczął uciekać. W pościg za sprawcą udał się przechodzący kilkadziesiąt metrów dalej policjant będący po służbie. Dogonił sprawcę i chwycił go za kaptur jednakże ten się urwał, a  sprawcy udało się zbiec.  Kaptur, który pozostał w ręku policjanta i został zabezpieczony.

Po kilku tygodniach poszukiwań, szczęśliwym zbiegiem okoliczności sprawca przyszedł do komendy jako świadek w innej sprawie. Przesłuchujący go policjant zauważył, że w jego kurtce brakuje kaptura, dodatkowo odpowiadał rysopisowi. Zapytany o ten fakt 16 – letni mieszkaniec Oświęcimia zdenerwował się mówiąc, że kaptur gdzieś zgubił. Policjanci natychmiast porównali zabezpieczony kaptur oraz kurtkę nieletniego i okazało się, że pasują idealnie.

W trakcie postępowania policjanci ustalili, że nieletni oprócz usiłowania kradzieży miał związek jeszcze z dwoma rozbojami dokonanymi na terenie Oświęcimia w styczniu 2013 roku.

_KPP Oświęcim zatrzymany sprawca usiłowania kradzieży i dwóch rozbojów

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*