Sportowcy zagrali dla Maksia

Niwa Nowa Wieś wygrała halowy charytatywny turniej w hali kęckiego OSiR-u, jednak tego dnia zwycięstwo nie było najważniejsze. Impreza była zorganizowana na rzecz Maksa Zapolskiego, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem Schimkie’go.

 

 

Niwa Nowa Wieś wygrała halowy charytatywny turniej w hali kęckiego OSiR-u, jednak tego dnia zwycięstwo nie było najważniejsze. Impreza była zorganizowana na rzecz Maksa Zapolskiego, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem Schimkie’go.
Oprócz sportowych zmagań, ciekawie było również na trybunach gdzie licytowano m.in. koszulki piłkarskie oraz piłki.

charytatywny-turniej-gramy-dla-maksia--3032946.jpg
charytatywny-turniej-gramy-dla-maksia--3032947.jpg

 charytatywny-turniej-gramy-dla-maksia--3032949.jpgSobotni charytatywny turniej był zorganizowany dla Maksa Zapolskiego – ucznia szkoły w Witkowicach, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem Schimkie’go.

U Maksia wykryto kilka lat temu kłębuszkowate zapalenie nerek, a dalsze badania wykazały, że nerki są uszkodzone w niemal 60%. Stałe zażywanie leków, których zadaniem jest spowolnienie choroby zahamowały wzrost Maksa. Wiąże się to z koniecznością podawania dziecku hormonu wzrostu, a koszt kuracji wynosi kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Leki spowodowały u chłopca także utratę odporności.
Maks – główny bohater niedzielnej imprezy.
W sobotnim turnieju wzięły zespoły z terenu Gminy Kęty oraz ekipa występująca pod szyldem „Drużyna Maksia”, której bramki strzegł burmistrz – Pan Tomasz Bąk.
Niwa nie dała szans rywalom i wygrała wszystkie spotkania nie tracąc przy tym żadnej bramki, a najlepszym golkiperem turnieju wybrano Artura Kuźmę.
Drugie miejsce zajęła drużyna Orła Witkowice, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się „Drużyna Maksia”.
W pierwszym meczu piłkarze Andrzeja Tomali zmierzyli się z reprezentantem oświęcimskiej A-klasy – LKS Bulowice. Po wyrównanym początku spotkania, Niwa wyszła na prowadzenie za sprawą mocnego strzału Bogdana Swarzyńskiego, a drugiego gola dołorzył Lucjan Stawowczyk, który wykończył składną akcję zespołu.
W drugim spotkaniu gracze z Nowej Wsi urządzili sobie istne strzelanie w starciu z „Drużyną Maksia”. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Adam Żmuda, a po jednym trafieniu zanotowali Przemysław Dudzic oraz Bogdan Swarzyński.
Kolejny mecz był wyrównanym widowiskiem, a rywalem Niwy był A-klasowiec z Witkowic. Zwycięstwo drużynie z Nowej Wsi zapewnił Przemysław Dudzic, który zdobył dwie bramki w przeciągu minuty.
Kolejny mecz piłkarze Andrzeja Tomali rozgrywali z Hejnałem Kęty i ta potyczka przypominała wcześniejsze starcie z Orłem. Niwa wygrała również 2:0 i oba gole również padły w końcowych minutach spotkania. Najpierw Szymon Nowicki pokonał golkipera z Kęt silnym strzałem, a wynik ustalił Łukasz Ryłko.
W ostatnim spotkaniu po sporych „męczarniach” Niwa wygrała z Sołą Łęki 1:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Ryłko, czym przypieczętował zwycięstwo Niwy w turnieju.
Licytacje
Równie ciekawie co na parkiecie, było na trybunach kęckiego OSiR-u, gdzie odbywała się licytacja pamiątek sportowych. Do zdobycia były m.in. piłki oraz koszulki z podpisami zawodników Wisły Kraków czy też Podbeskidzia Bielsko-Biała. Cały dochód z imprezy został oczywiście przekazany na leczenie Maksia.
Bezpośrednią walkę o pierwszy przedmiot jakim była koszulka Macieja Sadloka z czasów kiedy ten występował jeszcze w chorzowskim Ruchu stoczyli prezes Niwy – Antoni Mojżesz z Łukaszem Ryłko. Ostatecznie licytację wygrał prezes Niwy, który koszulkę wraz z 850 złotymi przekazał Maksiowi.
Łukasz Ryłko tak łatwo nie odpuścił i kolejny przedmiot padł już jego łupem. Pomocnik Niwy wylicytował piłkę Wisły Kraków z podpisami zawodników tego klubu za 600 złotych. Drugą piłkę z podpisami Mistrza Polski wylicytował Bogdan Swarzyński za cenę 700 złotych. W licytacji wziął również udział wierny kibic klubu z Nowej Wsi – Bartek Piwko, który wylicytował za 500 złotych piłkę z podpisami zawodniczek siatkarskiej reprezentacji Polski.
Działacze, piłkarze i kibice z Nowej Wsi chętnie brali udział w licytacjach na rzecz chorego Maksia. Prezes Niwy – Antoni Mojżesz wylicytował koszulkę Macieja Sadloka za 850 złotych, którą wraz ze swoimi piłkarzami przekazał głównemu bohaterowi niedzielnego turnieju.
Wyniki turnieju:
Drużyna Maksia – Soła Łęki 3:2
Niwa Nowa Wieś – LKS Bulowice 2:0
Bramki: Bogdan Swarzyński, Lucjan Stawowczyk.
Orzeł Witkowice – Hejnał Kęty 0:0
Drużyna Maksia – Niwa Nowa Wieś 0:4
Bramki: Adam Żmuda – 2, Bogdan Swarzyński, Przemysław Dudzic.
LKS Bulowice – Hejnał Kęty 1:1
Soła Łęki – Orzeł Witkowice 0:1
Drużyna Maksia – LKS Bulowice 2:2
Niwa Nowa Wieś – Orzeł Witkowice 2:0
Bramki: Przemysław Dudzic – 2.
Soła Łęki – Hejnał Kęty 0:2
Drużyna Maksia – Orzeł Witkowice 2:4
Soła Łęki – LKS Bulowice 0:1
Niwa Nowa Wieś – Hejnał Kęty 2:0
Bramki: Łukasz Ryłko, Szymon Nowicki.
LKS Bulowice – Orzeł Witkowice 0:1
Drużyna Maksia – Hejnał Kęty 3:1
Soła Łęki – Niwa Nowa Wieś 0:1
Bramka: Łukasz Ryłko.
Tabela:
1. Niwa Nowa Wieś        5      15      11:0
2. Orzeł Witkowice           5       10        6:4
3. Drużyna Maksia           5        7     10:13
4. Hejnał Kęty                 5        5         4:6
4. LKS Bulowice               5        5          4:6
6. Soła Łęki                     5        0          2:8
W tabeli kolejno: miejsce, drużyna, mecze, punkty, bramki.
Niwa Nowa Wieś wystąpiła w składzie:
Artur Kuźma
Szymon Nowicki
Lucjan Stawowczyk
Kamil Ozimina
Konrad Bączek
Sebastian Kajor
Bogdan Swarzyński
Łukasz Ryłko
Mariusz Piskorek
Adam Żmuda
Przemysław Dudzic
Źródło informacji oraz zdjęcia:
LKS Niwa Nowa Wieś
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*