Śpiewam Tobie, Ojczyzno! Święto Niepodległości w gminie Kęty

śpiewam tobie_plakatŚwięto Niepodległości do doskonała okazja, by pokazać, że potrafimy się jednoczyć i wspólnie cieszyć z wolności, o jaką nasi przodkowie musieli wielokrotnie toczyć zawzięte boje. Właśnie do takiej radosnej i pełnej optymizmu integracji zapraszamy już 11 listopada 2014 r. na kęcki Rynek, gdzie o 16:00 rozpocznie się wyjątkowy, premierowy koncert.

W ramach kęckich obchodów Święta Niepodległości po raz pierwszy dla szerokiej publiczności wystąpi niezwykły chór – grupa uzdolnionej muzycznie młodzieży z Kęt i gminnych sołectw, która… nagrała własną płytę! Podczas koncertu Śpiewam Tobie, Ojczyzno! będziemy mogli usłyszeć materiał z tego właśnie krążka, na który złożyły się najpiękniejsze i szczególnie lubiane polskie pieśni patriotyczne.

Lista utworów, jakie zostaną wykonane na żywo, jest imponująca. Składają się na nią m.in. „Rota”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada” czy też „Przybyli ułani”. Pełny wykaz oraz teksty piosenek znajdą Państwo w załączonym śpiewniku. Zachęcamy do jego pobrania i wydrukowania – z pewnością wkrótce się przyda, gdyż podczas swego patriotycznego występu nasz młodzieżowy chór zachęcać będzie do wspólnego śpiewania.

Organizatorzy informują, że podczas wydarzenia nie zabraknie nie tylko pokarmu dla duszy, ale i ciała (wojskowa grochówka, gorąca herbata), a wszyscy melomani będą mogli powiększyć swoje płytoteki o album pieśni patriotycznych Śpiewam Tobie, Ojczyzno!, które będą nieodpłatnie rozdawane. Dodatkowo goście obejrzą specjalną prezentację poświęconą zaangażowaniu mieszkańców Kęt w działalność niepodległościową. Pokaz przygotowany został wedle scenariusza opracowanego przez Dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach Martę Tylzę-Janosz oraz redakcję TVK HD.

śpiewam tobie_plakat

Uwaga! W razie trudnych, niesprzyjających koncertowaniu „pod chmurką” warunków atmosferycznych, młodzi artyści i wszyscy zgromadzeni na płycie Rynku w Kętach goście zostaną zaproszeni do Domu Kultury w Kętach.

ZAPRASZAMY!

Śpiewam Tobie, Ojczyzno! – ciekawostki:

  • Materiał, który znalazł się na płycie Śpiewam Tobie, Ojczyzno!, nagrywało w sumie 50 uczniów,
  • Pieśni „szlifowano” podczas dwóch prób i trzech specjalnych spotkań,
  • Plakat promujący premierowy koncert wybrano w ramach konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, który wygrała Agnieszka Okrzesik (miejsce II zajęły ex aequo Katarzyna Wielgosz i Łucja Wójcik, wyróżnienie zdobyła Weronika Głowacka),
  • Na konkurs spłynęły aż 33 prace plastyczne, a oceniało je jury, w składzie którego zasiedli: Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej kęckiego magistratu Jarosław Jurzak, Dyrektor GBP im. A. Grabowksiego w Kętach Jadwiga Bakalarska, Dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach Marta oraz animatorzy kultury, Barbara Siwiec i Paweł Kłaput,
  • Nagrody dla laureatek konkursu wręczone zostaną podczas premierowego koncertu 11 listopada,
  • Pomysłodawcami rozśpiewanych obchodów Święta Niepodległości są Jarosław Jurzak oraz Panie Anna Kapcia (nauczycielka z PZ nr 9 w Kętach) i Anna Kuczmierczyk (nauczycielka z ZSP w Bulowicach).

Źródło:
Barbara Kuźma / UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*