Sołectwo Malec otrzyma z Unii Europejskiej 3,7 mln złotych na kanalizację

Klonowe_Swieto_7_pliki_PROW_logoMalec, Regulice, Przecieszyn i Jawiszowice. W tych miejscowościach w Małopolsce Zachodniej, dzięki funduszom europejskim, powstaną sieci kanalizacyjne. Marszałek Marek Sowa przekazał gminom umowy gwarantujące dofinansowanie – w sumie do trzech gmin trafi prawie 6,2 mln zł.

Brzeszcze – 96,3 tys zł

Z przyjemnością przekazuję te umowy, bo wiem jak ważne są te dla mieszkańców i dla środowiska – mówił marszałek w Brzeszczach – gminie, która otrzymała umowę na prawie milion złotych dofinansowania. Projekt zakłada budowę kanalizacji sanitarnej  w Jawiszowicach i Przecieszynie. Marszałek Sowa podkreślał, że budowa kanalizacji to niewdzięczna inwestycja, uciążliwa dla mieszkańców. Także efekty prac można ocenić dopiero po zakończeniu, kiedy poprawia się komfort życia, prowadzenia firmy czy pracy. – Tym bardziej cieszy, że na terenie tych gmin, które dziś dostają umowy, realizuje się takie trudne inwestycje, służące mieszkańcom i lepszej jakości życia – dodał marszałek.

Kęty – 3,7 mln zł

Kanalizacja powstanie także w miejscowości Malec. Wybuduje ją Miejski Zakład Wodociągów i kanalizacji w Kętach, które na swój projekt dostało 3,7 mln zł z Unii Europejskiej.

Alwernia – 1, mln zł

1, mln zł na dokończenie budowy kanalizacji w Regulicach otrzymała Alwernia. Dla mieszkańców oznacza to znaczną poprawę warunków życia, dla firm i przedsiębiorców – lepsze warunki pracy.

Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Do tej pory na z zakresu „Podstawowe usługi dla gospodarki i  ludności wiejskiej” w Małopolsce przyznano w sumie ponad 45 mln zł dofinansowania.

665268_DSC_0178D

950313_DSC_0138D

Źródło:
Województwo Małopolskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*