Śmieci w Nowej Wsi – podjęto działania

W nawiązaniu do naszego wpisu sprzed kilkunastu dni odnośnie zalegających w śmieci, które zostały wysypane na terenach zielonych bądź bezpośrednio przy rzece przez nieznanych sprawców (wpis tutaj), informujemy Was, że sprawa została zgłoszona przez naszą redakcję do Urzędu Gminy Kęty a w dalszej kolejności bezpośrednio do Straży Miejskiej.

Z informacji uzyskanych w dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy Kęty, sprawę skierowano do Straży Miejskiej. Podejmowane są czynności w celu wykrycia osób, które te śmieci wysypały. Dlatego też jeśli widzicie, że ktoś wyrzuca śmieci, bądź kradnie lub niszczy mienie, zgłaszajcie to do Policji, Straży Miejskiej bądź Urzędu Gminy Kęty. Wspólnie dbajmy o naszą małą ojczyznę, jaką jest WieśR0;

Niebywałym jest fakt, że duża część ukazanych przez nas na filmie i zdjęciach śmieci w to butelki i szkło, które przez Gminę Kęty są odbierane za darmo!

Potrzebna nam zmiana mentalności, potrzeba nam więcej zastanowienia, potrzeba nam więcej przede wszystkim myślenia, że szkodzimy samym sobie. Drugiej Ziemi nie ma.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Śmieci w Nowej Wsi – podjęto działania

  1. int pisze:

    myli się Pan.. to wszystko przez brak spójnego systemu.. W krakowie np zabraniają wrzucać butelek bez nakrętek bo jak twierdzą owe później sprzedają i stanowi ich zysk.. A jest to śmieszne w sytuacji gdy nimi można uratować komuś życie (operacje) lub ułatwić kupując np wózek…

  2. Roch pisze:

    Sam dzwoniłem do Straży Miejskiej w sprawie tych śmieci, owszem posprzątano jedno miejsce a reszta nadal leży, chyba tak się nie powinno działać. Trzeba chyba dzwonić po raz kolejny

  3. Tadeusz pisze:

    Myślę że jest brak szeroko dostępnej edukacji dla osób starszych w telewizji publicznej koniecznie „wizualnej” mówię to na przykładzie własnego bliskiego obserwowanego otoczenia ,edukacji na temat tej pierwszej segregacji tej domowej co należy zrobić z butelką czy słoikiem przed włożeniem do worka NALEŻY ZDJĄĆ NAKRĘTKI, na butelkach pod nakrętką ODCIĄĆ OPASKI butelki po szampanie na szyjkach mają folię aluminiową również ją ściągnąć zobaczyć czy słoik butelka nie jest pęknięta bo ten odpad wtenczas jest stłuczką . Temat jakby instruktażu jest obszerny ,jak się obserwuje wystawione worki to ręce opadają w 99% worków są nakrętki na szkle, czyżby w szkole tych tematów nie podejmowano może to jeszcze nie Europa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*