Skrzyżowanie w Nowej Wsi (ZDJĘCIA przed budową ronda)

DCIM100GOPROPrzedstawiamy zdjęcia skrzyżowania w Nowej Wsi (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948), które będzie w tym roku zamieniane na rondo. Prace zmierzające do przeniesienia położonej przy drodze kapliczki już się rozpoczęły.

O przetargu na budowę ronda (dokumentacja projektowa) pisaliśmy w artykule z dnia 14 marca 2104 roku -> Trwa przetarg na przebudowę skrzyżowania w centrum Nowej Wsi (budowa ronda).

umowy z wybranym w przetargu Wykonawcą opublikowaliśmy w artykule z dnia 6 czerwca 2014 r. -> Co dalej z rondem w Nowej Wsi? Przedstawiamy skan umowy z wykonawcą

Wedle treści umowy podpisanej dnia 25 kwietnia 2014 roku między inwestorem – Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, a wykonawcą – firmą WĄS-BUD Sp. z o.o. z Gdowa, termin wykonania tej inwestycji to 30 października 2014 roku.

Zdjęcia skrzyżowania przed rozpoczęciem właściwego remontu (budowy ronda):

fot. Zdjęcia z lotu ptaka | fly-video.pl / Portal internetowy nowa-wies-kety.pl

AKTUALIZACJA z dnia 5 sierpnia 2014 r. (zdjęcia Adriana Szymalskiego):

AKTUALIZACJA z dnia 18 sierpnia 2014 r.:

Jak podaje kety.pl, dziś w obecności Burmistrza Gminy Kęty Tomasza Bąka i jego II Zastępcy Krzysztofa Olejaka odbyło się oficjalne przekazanie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie placu budowy pod rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 948 (ul. Oświęcimska), drogi powiatowej nr 1859K (ul. Św. M. M. Kolbe) i drogi gminnej nr 510053K (ul. Św. Floriana).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Skrzyżowanie w Nowej Wsi (ZDJĘCIA przed budową ronda)

 1. alfa pisze:

  Piękne zdjęcia

 2. odważny pisze:

  Tak informowała ponieważ taką informację posiadała jednak Szanowny Pan Tomasz Bąk postanowił zmienić zdanie i przed wyborami pokazać jak szanuje mieszkańców Nowej Wsi i zarazem okazał nam „łaskę” i zafundował rondo, na które podobno nie posiadał pieniędzy. Ale cóż robią wybory?! Nawet jak się nie ma pieniędzy to przed wyborami poruszy się niebem i ziemią żeby tylko fundusz się znalazł i żeby móc wstęge przeciąć i ładnie zapozować do zdjęć a niech plebs widzi że wielmożny władca im obiecał no i oczywiście słowa dotrzymał 😛

  • yeti pisze:

   Sprawa ronda była już poruszana na zebraniu wiejskim, i z tego co sobie przypominam była mowa, że rondo będzie.

  • znafca_tematu pisze:

   Inwestycję realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, a nie jakiś burmistrz Kęt… Nie mieszajcie swojego miejsko-wiejskiego podwórka ze sprawami województwa.

   • eugeniusz pisze:

    znafca
    inwestycję realizuje Z.D.W. ale na wniosek burmistrza gminy KĘTY
    z tego co wiem wartość inwestycji to około 3 mln.zł.
    Z.D.W daje 1,8 mln,a ponad mln.zł gmina Kęty
    i proszę nie ujmować roli burmistrza.

 3. lolo pisze:

  TO RONDO JEDNAK BĘDZIE, BO P.SOŁTYS Z CZŁONKIEM RADY KILKA TYGODNI TEMU INFORMOWAŁA, ŻE RONDA NIE BĘDZIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*