SIL24.pl informuje i ostrzega

square-button-125-x-125-piskeli-v3-png_217_40Od kilku miesięcy na rynku urządzeń mobilnych można spotkać aplikację, która bez jakichkolwiek kosztów dla użytkownika i samorządu informuje o sprawach najważniejszych dla oraz ostrzega o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych. Mowa o SIL24.pl, projekcie jedynym w skali kraju, stworzonym przez firmę z Oświęcimia. Aplikację można pobrać ze sklepów internetowych Google Play oraz App Store i zainstalować na telefonie – smartfonie lub tablecie wpisując w wyszukiwarkę sklepu: SIL24.

System Informacji Lokalnej to przedsięwzięcie realizowane przez osoby znające realia i potrzeby samorządu. System zapewnia przede wszystkim sprawny i szybki sposób komunikacji, który jest niezbędny w społeczeństwie doby globalnej informacji.

Rzadko sięgamy do Internetu, szczególnie, gdy musimy przeglądać strony samorządowe różnej jakości i z konieczności przeszukiwać dziesiątki podstron, aby znaleźć interesującą nas informację. Wcale tak nie musi być; wystarczy SIL24.pl, który poda nam najważniejsze dla dane. Nie bez znaczenia jest także inna aplikacji, a może nawet ważniejsza. Każdy z nas, posiadający już SIL24.pl będzie informowany o niebezpiecznych warunkach atmosferycznych, takich jak: silny wiatr, intensywne opady deszczu, śniegu, podnoszeniu się poziomu wód, itp. Informacja ta znajdzie się błyskawicznie na naszym smartfonie dzięki automatycznemu połączeniu z systemami IT rządowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

billboard-750-100-pikseli-qr-jpg_217_55

Aplikacja SIL24.pl firmy rozwija się z każdym dniem. Wszystkie i powiaty, których strony www spełniają minimalne wymagania w zakresie otwartości przepływu danych z  małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego już są w systemie SIL. Użytkownik programu ma w tej chwili do wyboru ponad 280 jednostek samorządu terytorialnego, w tym między innymi Gminy: Andrychów, Wieprz, Kęty, Kalwaria Zebrzydowska, Alwernia, a także Wodzisław Śląski.

Każdy z nas, kto pobierze aplikację na smartfon — korzysta z niej bezpłatnie. Jeśli będziemy zainteresowani wersją Premium, to za symboliczną opłatą (4,99 zł brutto) uzyskamy dodatkowo możliwość automatycznego dostosowania SIL24.pl do naszej lokalizacji i odbierania powiadomień jednocześnie z wielu gmin. Wtedy nie musimy już myśleć o wyborze właściwej z listy gdy się przemieszczamy, bo dzieje się to automatycznie bez naszego udziału.

Źródło:
SIL24

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*