Samochód ciężarowy najechał na osobówkę w centrum Nowej Wsi

nowe_logo_policjaDzisiaj tuż przed godziną 14:00 w Nowej Wsi doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na głównym skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, samochód ciężarowy (Scania) najechał na tył osobówki (Opel Vectra). 3 osoby doznały lekkich obrażeń.

Na miejsce zdarzenia wysłane zostały 4 zastępy strażackie ( Kęty i JRG Oświęcim) oraz samochód operacyjny. Do strażaków niezwłocznie dołączyli także policjanci i służby medyczne. Ratownicy udzielili osobom poszkodowanym pierwszej pomocy na miejscu, a następnie odwieźli dwie z nich (w tym 8-miesięczne niemowlę) do szpitala na dalszą diagnostykę. Wstępnie dowiedzieliśmy się, że doznały lekkich obrażeń okolic głowy i kręgosłupa.

O tym, jak sklasyfikowane zostanie to zdarzenie (wypadek czy kolizja) wkrótce zadecydują funkcjonariusze Policji.

Ruch kołowy w miejscu zdarzenia nie został całkowicie wstrzymany, obecnie odbywa się wahadłowo.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Samochód ciężarowy najechał na osobówkę w centrum Nowej Wsi

  1. ralf pisze:

    Dokładnie, już dawno skrzyżowanie (przejście dla pieszych) powinno zostać objęte nadzorem czy to świateł czy chociażby osoby przeprowadzającej dzieci. Mam tą „przyjemność” wyjeżdżać codziennie od strony malca w lewo z skrzyżowania i to co da się zauważyć to po prostu zgroza. Krótko mówiąc sznur samochodów od Kęt i Oświęcimia do tego samochody wyjeżdżające od strony stadionu i malca, piesi czy rowerzyści przebiegający w stronę żabki (i z powrotem) i w końcu dzieciaki stojące jedną nogą na pasach i czekające aż ktoś w końcu je przepuści, sytuacje można mnożyć.
    Fakt, faktem rondo może w końcu kiedyś powstanie, ale czy do tego czasu nie można by chociaż w pewnym stopniu zabezpieczyć skrzyżowania. Może w ramach prac interwencyjnych, ktoś za swe „złe czyny” mógłby odpokutować i poprzeprowadzać chociaż dzieciaki przez pasy, a jak nie to w gminie bezrobotnych nie brakuje i zapewne chętnie znalazła by się osoba do pracy. Nie rozumiem skoro w gminie znajdują się pieniądze na remonty, skateparki itp. (oczywiście to bardzo dobrze), ale na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa już nie to coś jest nie tak- cóż skateparkiem można się pochwalić w całej gminie i nawet poza nią, a tym że się opłaca osobę pilnującą przejścia to już nie. A może Pan Burmistrz faktycznie nie zna problemu, bo Nasze władze są zajęte śledzeniem rozgrywek NIWY- nie wiem, nie wnikam i nadal jestem zmuszony cierpliwie czekać mając nadzieję, że już nikt na tym skrzyżowaniu nie ucierpi.

  2. stefan pisze:

    do naszych [niby] społeczników-sołtys,oraz radny Nowej Wsi -skrzyżowanie główne,świateł brak ,zanim rondo zostanie zrobione,to może by tak znalazły się pieniądze dla kogoś kto przeprowadzałby dzieci idące do i ze szkoły przez przejście,nie muszę przypominać jak tu jest niebezpiecznie ,te dzieci stoją dosyć długo nim ktoś je przepuści,PRZYPOMNĘ wam że ludzie nie po to was wybrali byście tylko na stadionie siedzieli i obdarowywali się pucharami.Czas działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*