Ruszyła nowa inicjatywa społeczna www.poZnajomosci.info

Wczoraj ruszyła nowa strona internetowa www.poznajomosci.info, będąca inicjatywą obywatelską przy wsparciu posła do PE Pawła Kowala. Jej celem jest monitorowanie instytucji publicznych i nagłaśnianie w procesie zatrudniania urzędów państwowych i samorządowych wszystkich szczebli. Ci ostatni rekrutują się – jak pokazują badania (i życie) – skandalicznie często spośród krewnych i znajomych polityków.

Jak wskazują pomysłodawcy na swojej stronie internetowej:

Chcemy sprawić, żeby Polska była krajem, w którym przede wszystkim liczą się wiedza, zdolności i przedsiębiorczość. Sprawdzimy w jakim stopniu ustawowy wymóg organizowania przejrzystych i uczciwych konkursów na stanowiska publiczne jest w Polsce przestrzegany. Chcemy, aby wszyscy Polacy mieli równe szanse na otrzymanie pracy w administracji publicznej. Obywatelski sprzeciw wobec kolesiostwa jest pierwszym krokiem na długiej drodze do normalności w Naszym Kraju.

Poinformuj nas, jeśli w Twoim otoczeniu kolesiostwo zabija kompetencje. Jeśli wiesz, że gdzieś w Polsce zwyciężyło partyjniactwo albo nepotyzm, jeśli ktoś został skrzywdzony lub nie dostał pracy, pomimo swoich kompetencji, to my spróbujemy wyjaśnić tę sprawę razem, odwołując się do obowiązujących reguł prawa.

Na stronie internetowej www.poznajomosci.info znajdziecie Państwo formularz, za pomocą którego możecie nas zawiadomić o znanych Państwu przykładach kolesiostwa.

Powstała także strona na Facebooku poświęcona tej inicjatywie:

https://www.facebook.com/poznajomosciinfo/info


Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.poznajomosci.info

http://www.stronapjn.pl/partia/aktualnosci/pjn-chce-walczyc-z-systemem-otwiera-strone-internetowa/

http://nfaetyka.wordpress.com/2012/08/29/obywatelski-monitoring-przykladow-nepotyzmu-i-kolesiostwa-w-calym-kraju/

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=41E88117523FD6B0C1257A6200394344

http://www.wprost.pl/ar/342027/PJN-chce-walczyc-z-systemem-otwiera-strone-internetowa/

Zachęcamy Was do zapoznania się z tą inicjatywą, a także do podzielenia się opiniami na temat korupcji i nepotyzmu w polskim życiu publicznym, od szczebla lokalnego po samą Warszawę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ruszyła nowa inicjatywa społeczna www.poZnajomosci.info

  1. remigiusz pisze:

    Wysyłąjąc do Was informację o nepotyźmie podałem swój adres e-mail. Nie wiem, czy dotarł. Czy planujecie wprowadzenie potwierdzenia otrzymania informacji na zwrotny adres e-mail?
    Pozdrawiam
    remigiusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*