Rusza EURO 2012!

Drodzy Czytelnicy,
Jutro początek piłkarskich rozgrywek, wielkie święto wszystkich fanów piłki nożnej. Przed nami wielkie emocje, trzymamy kciuki za polską drużynę i czekamy na piękne bramki.

 

 

Zachęcamy do wspólnego kibicowania w najbliższej Strefie Kibica zorganizowanej w Kętach.

Więcej informacji tutaj:

http://www.info.kety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4202:regulamin-kckiej-strefy-kibica-&catid=1:aktualnopci&Itemid=30

A da tych, którzy wybierają się na mecze rozgrywane w Polsce lub na Ukrainie, przedstawiamy poniżej poradnik kibica, czyli informacje zebrane z portali służb policyjnych i porządkowych dotyczących masowych imprez, przygotowane pod kątem mistrzostw Europy w piłce nożnej w r.

 • Mecze piłkarskie ze Strefami Kibica oraz imprezy sportowe będą się odbywać w czterech miastach: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław.
 • Pamiętaj o pozostawieniu w domu przedmiotów, które zagrażają bezpieczeństwu i zostaną nam odebrane przed wejściem na stadion.

Przedmioty zabronione:

broń, materiały wybuchowe, noże, napoje alkoholowe, narkotyki , materiały pirotechniczne, gaz w aerozolu, substancje żrące i łatwopalne, butelki, kubki, puszki, dzbanki oraz kominiarki  i części ubioru zakrywające twarz.

 • Zadbaj o swoje rzeczy osobiste (dokumenty, pieniądze, aparat fotograficzny, telefon komórkowy).
 • Rzeczy te nie powinny być pozostawione bez nadzoru ani na chwilę – niestety często sprawdza się zasada, że „okazja czyni złodzieja”. Warto pamiętać o tym, aby nie zostawiać ich w kieszeniach wierzchnich odzieży lub tylnych kieszeniach spodni. Jeśli cenne przedmioty nosisz w torebce lub plecaku to zadbaj o to, aby były dobrze zamknięte i noś je w taki sposób, aby mieć je cały czas pod kontrolą.
 • Podobnie z rzeczami pozostawianymi w samochodzie – pamiętaj o tym, aby nie pozostawiać ich w widocznym miejscu np. na siedzeniu.
 • Nie powinno się także zostawiać bez nadzoru bagażu, pozostawienie go nawet na chwilę może wzbudzić podejrzenia [niebezpiecznego ładunku] i spowodować reakcję służb odpowiedzialnych za porządek.
 • Uważnie zapoznaj się z informacją odnośnie zmian ruchu samochodowego oraz transportu miejskiego na kilka godzin przed meczem oraz po meczu.
 • Nie pozostawiaj samochodu w bezpośredniej bliskości Stref Kibica.
 • Nie noś przy sobie bez potrzeby nadmiernej ilości gotówki, nie trzymaj jej w jednym miejscu (na przykład w jednej kieszeni).
 • Podczas przebywania na Stadionie lub w Strefie Kibica, upewnij się i sprawdź, gdzie jest najbliższa lokalizacja wyjścia. awaryjnego oraz gdzie jest najbliższy punkt pierwszej pomocy (poproś o tę informację na miejscu wolontariuszy).
 • Kobietom przebywającym na stadionie lub w Strefie Kibica zalecane jest nie noszenie drogiej biżuterii.
 • Osoby do 13 roku życia mogą uczestniczyć w imprezie masowej wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
 • Pamiętaj, że w Strefie Kibica i okolicy przewidywana jest zwiększona sprzedaż niskoprocentowych napojów alkoholowych.
 • Omijaj grupy osób, które zachowują się agresywnie i są po spożyciu alkoholu.
 • W godzinach wieczornych nie chodź sam po ulicach.
 • Po skończonym meczu, poruszaj się po ulicach razem ze swoimi znajomymi, wybieraj tylko oświetlone oraz uczęszczane przez pieszych ulice.
 • Wieczorem jeżeli to możliwe, korzystaj z taksówek, jeżeli musisz podróżować transportem miejskim, bądź z grupą swoich przyjaciół.

Służby porządkowe i informacyjne są uprawnione do:

– sprawdzania i stwierdzania uprawnień osób do uczestniczenia w imprezie masowej, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej

– legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości

– dokonywania sprawdzania osób przy użyciu sprzętu technicznego do wykrywania metali i materiałów wybuchowych

– przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe

– wydawania poleceń porządkowych osobom, które zakłócają publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej lub regulaminem obiektu, a w przypadku niewykonania tych poleceń – wezwania ich do opuszczenia imprezy

– ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla dóbr powierzonych ochronie, a także osób dopuszczających się czynów zabronionych

– osoba, która nie wykonuje polecenia porządkowego wydanego przez służby porządkowe lub służby informacyjne, albo polecenia wydanego przez Policję lub Żandarmerię Wojskową w miejscu oraz czasie trwania imprezy – podlega karze grzywny nie niższej niż 2.000 zł

 • podczas Mistrzostw Europy na stadionach sprzedaż, podawanie oraz spożywanie napojów alkoholowych do 3,5% odbywa się w miejscach do tego wyznaczonych
 • palenie papierosów w miejscach użyteczności publicznej takich jak przystanki autobusowe, środki komunikacji miejskiej, puby, restauracje, a także stadiony, jest zabronione

nad dzieckiem:

Rodzic/ opiekun prawny odpowiada za zapewnienie dziecku właściwej opieki, pozostawienie dziecka przez osobę zobowiązaną do opieki nad nim – w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka może narazić taką osobę na konsekwencje prawne.

Przez wybraniem się na imprezę masową z dzieckiem, warto wyposażyć je w kartkę z danymi kontaktowymi opiekuna. Dobrze jest także rozmawiać z dzieckiem ucząc je bezpiecznych zachowań – jak unikać zagrożeń, do kogo zwrócić się w sytuacji niebezpieczeństwa (policjanta, strażnika miejskiego, służby porządkowej). Nie powinno się pozostawiać dziecka pod opieką osób nowo poznanych.

Gdzie zgłosić zawiadomienie o przestępstwie:  telefon 997 lub 112 (Policja)

 

Polecamy również zapoznać się z „Przewodnikiem Mieszkańca”, w którym można znaleźć m.in. szczegółowe informacje na temat planowanych zmian w organizacji ruchu: http://www.2012.org.pl/pl/przewodnik-mieszkanca.html

 

Więcej informacji na temat EURO na stronie: http://www.2012.org.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*