Rozpoczął się nabór do gimnazjów

Mapa KętyJuż dziś ruszył nabór do gimnazjów prowadzonych przez Gminę Kęty. Rekrutacja dotyczy roku szkolnego 2013/2014 i potrwa do 26 kwietnia 2013 r. Nabór ten skierowany jest do wszystkich szóstoklasistów, którzy chcą kontynuować naukę w innym gimnazjum niż ich obwodowe. Zapisy odbędą się za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń.

Aby wziąć udział w naborze uczeń zainteresowany podjęciem nauki w gimnazjum innym niż obwodowe musi odwiedzić stronę gimnazja-kety.nabory.pl, a następnie:

  1. zarejestrować się w systemie,
  2. wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy,
  3. wydrukować jego kopię i ją podpisać,
  4. dostarczyć papierową kopię wniosku do właściwego gimnazjum celem potwierdzenia zapisu.

Rozpoczęty dziś nabór obejmuje uczniów:

  1. mieszkających poza obwodem gimnazjum, w którym chcą rozpocząć naukę,
  2. chcących podjąć naukę w klasie sportowej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach,
  3. chcących podjąć naukę w klasie, w której prowadzony będzie eksperyment pedagogiczny „Matematyka nie musi być trudna” (ZSG nr 2 w Kętach),
  4. chcących podjąć naukę w klasie, w której prowadzona będzie innowacja pedagogiczna „Angielski nie musi być obcy” (ZSG nr 2 w Kętach).

Każdy uczeń zainteresowany rozpoczęciem nauki w wymienionych klasach zobowiązany jest do wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem systemu naboru. Procedura ta obowiązuje również uczniów, którzy obecnie uczęszczają do klasy VI szkoły podstawowej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach, a od nowego roku planują rozpocząć naukę w gimnazjum ZSG nr 2 w klasie sportowej, prowadzącej eksperyment bądź też objętej innowacją pedagogiczną.

Wszyscy rodzice, którzy nie będą mogli zgłosić swojego dziecka za pomocą aplikacji internetowej, mają możliwość złożenia niezbędnych dokumentów u dyrektora wybranego gimnazjum, który następnie wprowadzi dane do systemu.

Szczegółowa oferta wszystkich gimnazjów dostępna jest na stronie gimnazja-kety.nabory.pl.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*