Rodziny na Orliku w Nowej Wsi (ZDJĘCIA)

___20150621_150131-002W niedzielę, 21 czerwca 2015 r. punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczęła się ogólnopolska impreza „Rodziny na orliku”  (na orliku organizowana już od kilku lat jako „Mityng Orlikowych Rodzin” ) czyli sportowa rywalizacja  dzieci  uczestniczących  regularnie w zajęciach  sportowych, ich rodziców i zwykłych miłośników  „ruchu na świeżym powietrzu”.

Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu  ramowego harmonogramu imprezy zawody rozpoczęły się na całego. Na „pierwszy ogień” po poszedł mecz zespołu B młodzików (żaki Niwy) z FC Rodzice. Pojedynek stał naprawdę na wysokim poziomie, a  rodzice – zapewnie zaskoczeni świetną postawą  małych piłkarzy – musieli się mocno napracować, by ugrać ..remis  1:1  w dużej mierze było to zasługą dobrej dyspozycji ich bramkarza pana Andrzeja Smolarka).Trzeba było dodać, że kapryśna pogoda, która straszyła przed imprezą jeszcze tylko w tym meczu pokazała swe „pazurki” i  uraczyła grających obfitą porcją deszczu. Potem było już lepiej.

Po „przedmeczu” (będącym wstępem do mini-turnieju piłkarskiego)  przyszedł czas na clou imprezy czyli wielki pojedynek maluchów z piłkarskiej szkółki dla najmłodszych.  W szranki stanęły zespoły Igora i Maksia, dwóch największych  trzpiotów grupy ( i na marginesie: wyróżniających się piłkarzy najmłodszego pokolenia Niwy).  W tym meczu walki i sportowej ambicji – ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności –  było co niemiara.

Zwycięstwo 7:1 odniósł zespół Igora, a on sam, strzelając 4 bramki, został „ojcem efektownej wygranej”.

Po meczu, przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów, mamy zawodników wręczyły wszystkim piłkarzom medale, łakocie, a najmłodszemu z nich, Marcelowi „Kosie” Gołkowi, specjalną statuetkę (ależ „Kosa” był z niej zadowolony i dumny!)

Po tym meczu wróciliśmy do miniturnieju. Rodzice zmierzyli się z drugim zespołem żaków. Początkowo „panom-w-średnim-wieku”  szło jak „po maśle”- grali z polotem i wysoko prowadzili, ale w miarę upływu czasu „młodzież” zaczęła się rozkręcać i w dramatycznej końcówce omal ich nie dogoniła . Ostatecznie skończyło się na 5: dla tych drugich.

W ostatnim, „bratobójczym” pojedynku zespół B wygrał 4:0 z zespołem A.

Triumfatorem mini-turnieju , został zespól B żaków, który wyprzedził drużynę Rodziców , nie punktami, nie nawet tzw. „bezpośrednim pojedynkiem”, ani różnicą bramek, a .. strzeloną – o jedną więcej! – bramką!

Tak jaki w meczu maluchów, tu na wszystkich zawodników czekały medale i puchar.

Ostatnim punktem imprezy – bo niestety  zew względu na fatalną po deszczu nawierzchnię boiska i rezygnację z gry dziewcząt-absolwentek,  nie udało się przeprowadzić meczu siatkówki –  był otwarty dla wszystkich  zawodników i kibiców konkurs  rzutów karnych, rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych ( i uczniowie klas I –II  oraz „wszyscy starsi”). W kategorii „młodszej” zwyciężył Kasprowski, a drugie miejsce zajął Dawid Merta , w „starszej” , Sebastian „Seba” Tobiasiewicz przed Kubą Brzazgaczem. Zwycięzcy otrzymali markowe piłki nożne i zestawy do badmintona.

Na tym rodzinny mityng ( ta to jednak tradycyjnie będziemy nazywać) dobiegł końca. Co prawda rozochoceni Rodzice chcieli jeszcze rozegrać dodatkowe spotkanie z zespołem B żaków, ale napływające w zastraszająco szybkim tempie „ciężkie” chmury, zmusiły wszystkich do zrezygnowania z realizacji tego spontanicznego pomysłu…

Specjalne podziękowania skierować należy do sponsorów imprezy, dzięki którym na twarzy każdego dziecka – oprócz sportowego zmęczenia – malował się uśmiech!

Specjalne podziękowania dla Kuby Makowskiego za sędziowanie!

A byli nimi:

Państwo Monika i Mateusz Gołek z firmy Finisz.

Państwo Agnieszka i Wojciech Zarębscy z firmy Poppart.

Panowie Andrzej Sadlik i Krzysztof Dziergas firmy Autoserwis.

Pan Andrzej Smolarek z Firmy Transportowej.

Pan Rafał Piskorek z Firmy Cateringowej.

Pan Roman Bakalarski.

Pan Jacek Kasprowski.

Pan Jan Wrona.

Pan Jan  Toczek.

Pan Rafał Naglik i LKS Niwa Nowa Wieś.

Dziękujemy!

Paweł

foto: Wojciech Zarębski/Robert Merta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*