Remont ul. Konopnickiej i Wyspiańskiego w Nowej Wsi zakończony

W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru końcowego robót związanych z odwodnieniem rejonu ul. M. Konopnickiej i St. Wyspiańskiego w Nowej Wsi za pomocą rowu otwartego o długości ok. 210 mb.

W ramach realizowanych robót przywrócono właściwe parametry rowu oraz wykonano ubezpieczenia dna korytkami betonowymi oraz odcinkowo skarp płytami ażurowymi. Pracami objęte zostało również pięć przepustów zlokalizowanych na rowie, w tym przepust na ul. St. Wyspiańskiego.

Inwestycja ta pozwoli na powierzchniowych ze zlewni w rejonu ul. M. Konopnickiej i St. Wyspiańskiego do rowu bocznego od Młynówki Hałatka, przyczyni się do znacznej poprawy gospodarki wodnej oraz ochrony przeciwpowodziowej w tym rejonie.

Wykonawcą był Zakład Wykonawczy „KOMMEL” mgr inż. Bronisław Merak, 34-124 Barwałd Średni 230, który został wyłoniony w drodze postępowania przetargowego. Wartość zamówienia wyniosła 34.057,17 zł.

Źródło:
GM/UG

 

A tak wyglądał ten rów zaraz po rozpoczęciu prac w marcu…

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*