Remiza strażacka w Bulowicach odnowiona

Zupełnie nowy wygląd zyskała Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach. Dwunastego października zakończono gruntowną modernizację budynku. Prace, których koszt oszacowano niemal na 89 tysięcy złotych, trwały miesiąc.

W ramach modernizacji w bulowickiej remizie przeprowadzono remont elewacji, wykonano gzymsy, przeprowadzono roboty dekarskie, pomalowano dach i wymieniono rynny. Rozebrano również stare, betonowe schody zewnętrzne a ich stopnie odtworzono na nowo z kostki brukowej. Jedną ze ścianek działowych wewnątrz remizy zamieniono na konstrukcję ze szklanych kształtek. Wymieniono również rury spustowe w budynku.

Modernizację przeprowadzano w nietypowych warunkach. Na czas remontu nie wstrzymano działań, jakie na co dzień prowadzone są w remizie. W budynku normalnie funkcjonowała więc Pożarna, a w weekendy odbywały się wesela i inne imprezy.

Wykonawcą robót był zakład Instalacyjny – C.O., GAZ, WOD.-KAN., USŁUGI BUDOWLANE Michał Świerkosz  z Makowa Podhalańsiego.

Gmina Kęty na modernizację remizy otrzymała dotację z Województwa Małopolskiego w wysokości 35 tys. zł w ramach konkursu „ Remizy 2012”.

Oprac. car/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*