Relacja z mistrzostw skateboardingu w Kętach

IMG_0963Ponad sto osób, w tym goście z zaprzyjaźnionego Rajca, uczestniczyło w Polsko-Słowackich Mistrzostwach Skateboardingu, które odbyły się 22 czerwca 2013 r. O laur pierwszeństwa w trzech kategoriach rywalizowała ze sobą młodzież, jeżdżąca wyczynowo na BMX-ach, deskorolkach, hulajnogach i rolkach. Tego dnia każdy mógł zaprezentować na kęckim skateparku swoje umiejętności.  Do półfinałów awansowały szóstki najlepszych BMX-iarzy i fanów deskorolki.  W konkurencji „best line” wystartowało także trzech zapaleńców, jeżdżących na hulajnogach oraz jeden rolkarz.

Deskorolkowy jam wyłonił finałową trójkę zawodników. W ślad za nimi do walki o miejsce na podium awansowało trzech panów na BMX-ach. Do ostatniego z konkursów finałowych zakwalifikowano dwóch miłośników hulajnogi oraz jednego rolkarza.

Przed ostatecznym starciem wyczynowców zgromadzeni obejrzeli dwa pokazy street dance w wykonaniu grypy tanecznej Sylwii Walczak. Odbył się również pokaz skateboardingu, przeprowadzony przez zaproszonych na mistrzostwa zawodowców. Na terenie skateparku powstawało natomiast kolejne graffiti autorstwa Wojciecha Dery. O bezpieczeństwo zawodników dbali strażacy OSP .

Po chwili przerwy z nowymi siłami uczestnicy przystąpili do rozgrywki finałowej. W najbardziej obleganej kategorii, czyli BMX na podium stanęli kolejno: Tomasz Ścierski, Dawid Januszyk i Michał Jędrzejko. Najlepsze tricki na deskorolce – zdaniem komisji sędziowskiej – zaprezentował Rafał Kaczmarczyk. Tuż za nim uplasowali się Adam Róg i Bartosz Ciurla. Rywalizację dla hulajnóg i rolkarzy wygrał Marcel Sztur (hulajnoga). Drugie miejsce przypadło w udziale Jackowi Dyrlikowi (hulajnoga). Trzecią pozycję zajął Karol Korczyk (rolki).  W mistrzostwach przyznano także trzy wyróżnienia dla Artura Zemczek, Kacpra Długozimy oraz Roberta Martyniaka.

Nagrody zwycięzcom zawodów wręczył burmistrz Tomasz Bąk, który podziękował wszystkim zebranym za udział w mistrzostwach.

Polsko-Słowackie były ostatnią imprezą sportową, realizowaną w ramach projektu „Transgraniczny ”.

Wyniki:

BMX:

1. Tomasz Ścierski

2. Dawid Januszyk

3. Michał Jędrzejko

 

Deskorolka:

1. Rafał Kaczmarczyk

2. Adam Róg

3. Bartosz Ciurla

 

Hulajnoga/rolki:

1. Marcel Sztur

2. Jacek Dyrlik

3. Karol Korczyk (rolki)

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na portalu sportowe-kety.pl

Źródło:
UG Kęty | car / foto. ark

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*