Relacja i zdjęcia z meczu o Puchar Obojga Orlików

W środę, 15 listopada 2012 r. na kęckim orliku rozegrano – po raz trzeci w historii – mecz o Puchar Obojga Orlików. Naprzeciw siebie stanęli: mistrzowie Kęckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej czyli Chłopaki z Ośki oraz Ultras z Amatorskiej Ligi Futbolowej w Nowej Wsi. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Chłopaków z Ośki i na efekty nie trzeba było długo czekać – po 10 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Jacka Szłapy i Przemka Śleziaka. Ultrasi, zepchnięci do defensywy, nie mogli znaleźć sposobu na świetnie usposobionego rywala, w końcu jednak, zbiorowym wysiłkiem, udało im się przedrzeć przez jego obronę i strzelić bramkę kontaktową (Dominik Nycz), a tym samym wzbudzić nadzieję na odwrócenie losów pojedynku. Odpowiedź mistrzów Kęt była natychmiastowa – do kapitalnego, krosowego podania z głębi własnego pola w wykonaniu Jakuba Januszyka wystartował Jacek Szłapa i w ekwilibrystycznym wykroku, przeciąwszy czubkiem buta lot piłki, skierował ją w sam róg bramki ultrasów (nie bez winy „asystującego” obrońcy i bramkarza, którzy przyspali z interwencjami). W samej końcówce pierwszej odsłony, po szybkiej, składnej akcji z klepki, Jacek Szłapa jeszcze raz zmusił do kapitulacji golkipera ultrasów, Piotrka Wróbla (klasyczny hat trick!), przypieczętowując przy okazji zdecydowaną przewagę chłopaków z Ośki w pierwszych 25 minutach spotkania.

W przerwie meczu, w ramach podsumowania piłkarskich sezonów, wręczone zostały złote, srebrne i brązowe medale zawodnikom trzech pierwszych zespołów ALF (Ultras Kęty, KCP i Orzeł) oraz KALPN (Chłopaki z Ośki, KCP Team i Profi Kęty). Dekoracji dokonała Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, Pani Karina Zoń. Dodatkowo mistrzowie obu lig zostali nagrodzeni przez Gminę kompletami odzieży sportowej.

 W drugiej połowie nastąpiło przebudzenie mistrzów z New Village Stadium i pojedynek od razu nabrał rumieńców. Ekipa  Bogumiła Olesiaka zaczęła śmielej „bić się” w środkowej strefie boiska, strzelać bramki (Dominik Nycz, Adam Hawro; w odpowiedzi „tylko” gol Śleziaka) i stwarzać sobie dalsze sytuacje – szczególnie ciekawie zrobiło się w końcówce meczu, kiedy to ultrasi, nie mając już nic do stracenia, mocno zaatakowali i byli bliscy dogonienia rywala. Niestety, ich groźne akcje kończyły się, bądź to niecelnym, ostatnim podaniem, bądź udanymi interwencjami bramkarza Sławomira Gibasa (w tych kluczowych momentach brakowało nieco „zimnej krwi” i sprytu nieobecnego snajpera Mateusza Gębołysia). Chłopaki z Ośki nie pozostawały dłużne; wykorzystując ofensywne zapędy i – co się z tym wiąże – rozluźnienie w szykach obronnych ultrasów, kontrowały. Trzy razy, bardzo niebezpiecznie, ale bez powodzenia. Za to za czwartym razem już z bramkowym efektem (Konrad Wrona). I to było postawienie przysłowiowej kropki nad „i”.

Animatorzy kęckiego i nowowiejskiego orlika w tym meczu wyróżnili – w zespole Chłopców z Ośki: Jacka Szłapę, Jakuba Januszyka i Przemysława Śleziaka, w Ultras Kęty: Wojtka Wilka i Dominika Nycza.

Zaraz po meczu o Puchar Obojga Orlików odbyła się krótka uroczystość, w trakcie której wręczono zawodnikom okazałe puchary ufundowane przez Urząd Gminy Kęty (Chłopaki z Ośki wygrywając to ustrzeliły w mijającym sezonie mistrzowskiego hat tricka: mistrzostwo KALPN-mistrzostwo Małopolski-mistrzostwo gminy Kęty).

Zwycięzcom gratulujemy, przegranym życzymy sukcesu w.. następnym super pucharze!

Chłopaki z Ośki – Ultras Kęty  6:3

Bramki:

Chłopaki z Ośki:

Jacek Szłapa 3,

Przemysław Śleziak 2,

Konrad Wrona 1.                                                                                                               

Ultras Kęty: Dominik Nycz 2, Adam Hawro 1

Składy:                                                                                                                                                                                                                                     Chłopaki z Ośki: Sławomir Gibas, Jacek Szłapa, Bartek Urbański, Radosław Oczko, Jakub Januszyk, Przemysław Śleziak, Szymon Gałuszka, Konrad Wrona, Sebastian Zając, Sebastian Blachura.

Ultras Kęty: Bogumił Olesiak, Piotr Wróbel, Przemysław Krzywdziak, Adam Hawro, Wojtek Wilk, Dominik Nycz, Bartłomiej Bujarek, Mateusz Handy, Wojciech Jura.

Mecz sędziował Pan Michał Matyjaszek.

 

Dotychczasowa historia Pucharu Obojga Orlików:

2010, Orlik Nowa Wieś (New Village Stadium):   Ultras Kęty (ALF) – Alumetal (KALPN) 4:6

2011, Orlik Nowa Wieś (New Village Stadium):    KCP Team (ALF) – Profi Kęty (KALPN)  6:2

Zdjęcia: www.sportowe-kety.pl | Tekst: Paweł Kłaput

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Relacja i zdjęcia z meczu o Puchar Obojga Orlików

  1. paweł kłaput pisze:

    ..we wszystkich trzech edycjach Pucharu Obojga Orlików zwycięzcy strzelali zawsze po 6 bramek..:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*