Relacja z IV Turnieju Charytatywnego w Kętach

img_8222W sobotę 15 grudnia 2012 r. w kęckiej hali OSiR odbył się czwarty turniej charytatywny piłki nożnej (trzy pierwsze grano dla Kubusia Bosaka, cierpiącego na naczyniaka limfatycznego). Impreza zorganizowana przez członków Stowarzyszenia „Nasz Hejnał” przy współudziale Fundacji „Grupy Kęty Dzieciom Podbeskidzia” i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach ściągnęła do naszego miasta gwiazdy polskiej piłki nożnej i hokeja. Imprezę czynnie wsparły Gmina Kęty i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Całkowita kwota jaką zebrano na turnieju w Kętach wyniosła 6921,80 złotych i 100 euro.

Oprócz spotkań turniejowych rozegrano również mecz pomiędzy wychowankami Domu Dziecka w Kętach, a drużyną gwiazd kęckiego turnieju. W szeregach zespołu dzieci wystąpił prezes Grupy Kęty Dariusz Mańko, a bramki bronił sam Kęty – Tomasz Bąk. Górą w meczu była drużyna wychowanków placówki, która wygrała 8-2.

Obok rywalizacji sportowej odbyły się także licytacje gadżetów sportowych w tym piłek i koszulek ufundowanych przez kluby piłkarskie: Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, hokejowe: Aksam Unia Oświęcim i siatkarskie: BKS Aluprof Bielsko-Biała. Najwyższą cenę – 1100 złotych – uzyskała koszulka Aksam Unii Oświęcim, wylicytowana przez kibiców brązowego medalisty Mistrzostw Polski sezonu 2011/2012. Dodatkowo przy wejściu do hali OSiR można było nabyć specjalnie przygotowane cegiełki. Każdy wspierający inicjatywę w zamian otrzymywał przepiękne ozdoby choinkowe przygotowane przez dzieci z Domu Dziecka oraz gadżety przygotowane przez sponsorów imprezy. W hali przez cały czas trwania turnieju czynna była również prowadzona przez dzieci „kawiarenka” gdzie nabyć można było domowe wypieki.

– Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia” jest  organizacją nową. Uczymy się dopiero  jak działać. Zaczęliśmy od tego, że pomagamy dzieciom z domów dziecka na terenie Kęt, Bielska-Białej i okolic głównie w zakresie nauki. Jako przedsiębiorcy staramy się im pomóc wejść w dorosłe życie, wskazać prawidłową drogę rozwoju i ułatwić start. Dzieci z domów dziecka często kończą osiemnaście lat i nie mają pomysłu na dalsze życie. Zależy nam na tym, aby ci młodzi ludzie wiedzieli, że mają gdzie zwrócić się po radę i pomoc – mówi Dariusz Mańko, Prezes Zarządu Grupy Kęty. – Dzisiejszy turniej to wspaniała inicjatywa. Podobnie naszym zdaniem prowadzony jest dom dziecka w Kętach, który zawsze wychodzi z pomysłem, a nie wyciąga rękę po pomoc. Pani dyrektor prowadzi bardzo ciekawe działania mające charakter promocyjny, a my staramy się w nie angażować. Jak widać z dzisiejszych licytacji i sprzedaży cegiełek przynosi to dobry efekt.

– Pomysł organizacji tego turnieju wyszedł od Stowarzyszenia „Nasz Hejnał” oraz pana burmistrza Tomasza Bąka, który zaproponował nam taką formę „zabawy”, połączoną ze zbiórką charytatywną. Pomyśleliśmy, że jest to doskonała okazja  aby dzieci z naszej placówki mogły spotkać znanych ludzi, których dotychczas miały szanse obserwować tylko na ekranie telewizorów, dodatkowo świetnie się bawiąc i oczywiście zebrać tak bardzo potrzebne nam pieniądze. Ze środków publicznych nie możemy bowiem finansować chociażby wyjazdów zimowych i letnich, czy innych form wypoczynku dla wychowanków – mówi dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach, Renata Fijałkowska. – Sobotni turniej to również doskonała okazja, aby pomóc dzieciom otworzyć się na środowisko lokalne. Staramy się uczestniczyć w rozmaitych imprezach i koncertach, także tych odpłatnych. Zależy nam bardzo aby nasze dzieci nie czuły się gorsze od swoich rówieśników. Dzisiaj jak widać doskonale się bawią, występując po części w roli organizatorów.

– Charytatywny Turniej Piłki Halowej wpisał się już w kęcką tradycję. Rozgrywany był przynajmniej raz w roku, a biorąc pod uwagę to, co się tutaj dzisiaj dzieje, może będzie odbywał się nawet częściej. Tym razem ta zbiórka przeznaczona jest na dzieci z miejscowej placówki opiekuńczo-wychowawczej, więc tym bardziej cieszy fakt, że dopisali goście i kibice. Aukcje gadżetów sportowych były udane, ale też cel był szczytny, ponieważ wszystkie środki przeznaczone zostaną na rozwój podopiecznych placówki – mówi Kęty, Tomasz Bąk. – Co istotne po raz pierwszy udało się zorganizować turniej „instytucjonalnie”, ponieważ koło siebie stanęły Powiat Oświęcimski, Gmina Kęty i oczywiście Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia” oraz Stowarzyszenie „Nasz Hejnał”. Należy podkreślić olbrzymie zaangażowanie pracowników i samych dzieci z Domu Dziecka. Wczoraj dekorowały halę, dzisiaj przeżywały wielkie emocje. Przed meczem pojawiały się pytania: jak to zrobić, żeby zapomnieć o zgromadzonej widowni? Co istotne ludziom podczas licytacji otworzyły się nie tylko serca, ale portfele, więc myślę ze dochód będzie znaczny. Ten turniej to organizacyjny sukces. Czekamy już na przyszły rok i kolejną edycję. Wielkie podziękowania kieruję do pana prezesa Dariusza Mańko, ponieważ jego osobiste zaangażowanie pozwoliło nadać rangę tej imprezie.

– To już czwarty, Charytatywny Turniej Piłki Halowej i po raz czwarty zakończony sukcesem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w kęckiej hali OSiR udało nam się zebrać jednocześnie gwiazdy polskiego sportu, mieszkańców Kęt i okolic, samorządowców i przedsiębiorców oraz oczywiście bohaterów dzisiejszego dnia – dzieci z miejscowego Domu Dziecka. Spotkanie to, jak można było zauważyć, wszystkim przyniosło sporo satysfakcji – mówi Dawid Śleziak ze Stowarzyszenia Nasz Hejnał. – W tym miejscu w imieniu członków Stowarzyszenia „Nasz Hejnał” oraz kibiców chciałbym bardzo podziękować dyrekcji oraz pracownikom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach, Fundacji „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia” a w szczególności Panu prezesowi Dariuszowi Mańko, który czynnie włączył się w organizację dzisiejszego wydarzenia, Gminie Kęty i Panu burmistrzowi Tomaszowi Bąkowi, który od początku bardzo nas wspierał oraz Powiatowi Oświęcimskiemu, dzięki którym odbył się dzisiejszy turniej. Gorące podziękowania należą się również sportowcom, biorącym udział w turnieju oraz naszym darczyńcom i sponsorom:

Przedsięborstwo Usługowo-Handlowe Henryk Jurczak S.J.
Firma AKSAM   Adam Klęczar
Alumetal Kęty
Gabinet Rehabilitacji Funkconalnej – Joanna Skrzypaszek
Osób i Mienia Tomasz Cepiel
Firma Iskierka
Kebab FRED
Klub Piwnica Rycerska
Paweł Daniel – Usługi Transportowe
FABIR – Hurtownia Win i Napojów Chlodzących
Klussenbedrijf DEREK-firma budowlana działająca na terenie Holandii
Stacja Paliw BP Czaniec
Restauracja
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TRANSPLAST Jarosław Nycz
Firma ,BEFAKO’ Łukasz Kozieł
OSiR Kęty

Wyniki :

HEJNAŁ KĘTY OLDBOY – DZIENNIKARZE    2 – 4
ALL STARS – TH UNIA OŚWIĘCIM    4 – 1
TH UNIA OŚWIĘCIM – EKSTRAKLASA TEAM    0 – 1
ALL STARS – HEJNAŁ KĘTY OLDBOY    5 – 3
ALL STARS – DZIENNIKARZE    2 – 3
HEJNAŁ KĘTY OLDBOY – EKSTRAKLASA TEAM    3 – 4
EKSTRAKLASA TEAM – DZIENNIKARZE    3 – 1
TH UNIA OŚWIECIM – HEJNAŁ KĘTY OLDBOY    7 – 2
TH UNIA OŚWIĘCIM – DZIENNIKARZE    2 – 3
ALL STARS – EKSTRAKLASA TEAM    3 – 3

Tabela:

1 EKSTRAKLASA TEAM 4 10 8 – 6
2 DZIENNIKARZE 4 9 10 – 6
3 ALL STARS 4 7 14 – 10
4 TH UNIA OŚWIĘCIM 4 3 10 – 10
5 HEJNAŁ KĘTY OLDBOY 4 0 10 – 20

 

Najlepszy zawodnik: Paweł Moskwik (wychowanek Hejnału Kęty – obecnie Puszcza Niepołomice II liga)
Najlepszy strzelec: Mariusz Śrutwa (7 bramek)
Najlepszy bramkarz: Michał Majda

Strzelcy bramek:

MARIUSZ ŚRUTWA 7
ARKADIUSZ BIESZCZAD 6
PAWEŁ MOSKWIK 6
JAKUB WIĘZIK 4
LESZEK MŁOCEK 3
WOJCIECH SADLOK 3
BOGDAN PRUSEK 3
DAMIAN CHMIEL 3
AREK JANUSZYK 3
ADAM ŻAGAŁA 2
GRZEGORZ KMIECIK 2
ARTUR OPELDUS 2
MICHAŁ JAKUBIK 2
MARIUSZ JAKUBIK 2
PATRYK LEGUT 1
SOKOŁOWSKI 1
WOJCIECH STACHURA 1
WOJCIECH GRZYB 1
PIOTR CEGLARZ 1
ADAM GOŹDZICKI 1
ARTUR MATYSZKOWICZ 1
DARIUSZ MAŃKO 1

 

Składy:

HEJNAŁ KĘTY OLDBOY TH UNIA OŚWIĘCIM
JAKUB KUBICZEK ŁUKASZ SZYMAŃSKI
JERZY KASOLIK JAKUB JANUSZYK
WŁODZIMIERZ KOWALCZYK WALDEMAR KLISIAK
ARTUR MATYSZKOWICZ MARIUSZ JAKUBIK
JACEK ULMAN WOJCIECH STACHURA
GRZEGORZ MLECZKO JAROSŁAW RZESZUTKO
WALDEMAR ŚLEZIAK ADAM ŻAGAŁA
TOMASZ PIKOŃ MICHAŁ JAKUBIK
PRZEMYSŁAW GRZYBEK ARKADIUSZ JANUSZYK
LESZEK MŁOCEK
PAWEŁ MOSKWIK
ROMAN ADAMUS
ALL STARS EKSTRAKLASA TEAM
BOGDAN PRUSEK DAMIAN CHMIEL
GRZEGORZ KMIECIK MAREK SOKOŁOWSKI
MACIEJ SADLOK DARIUSZ MAŃKO
WOJCIECH SADLOK PATRYK LEGUT
ARKADIUSZ BIESZCZAD JAKUB WIĘZIK
MICHAŁ MAJDA DAWID ŚLEZIAK
WALDEMAR KLIŚ PIOTR CEGLARZ
DZIENNIKARZE I GWIAZDY WYCHOWANKOWIE PLACÓWKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZEJ
ANDRZEJ URBAŃCZYK KRZYSZTOF KÓZKA
MARIUSZ ŚRUTWA MACIEJ KYSIAK
WOJCIECH GRZYB MATEUSZ MŁYNARCZYK
JANUSZ BODZIOCH KAMIL PALUCH
ARTUR OPELDUS KATARZYNA WÓJCIK
ADAM GOŹDZICKI PATRYCJA MAROSZEK
ZBIGNIEW CIENCIAŁA gościnnie:
HENRYK JURCZAK DARIUSZ MAŃKO
ANDRZEJ JURCZAK TOMASZ BĄK
KRZYSZTOF JURCZAK

Źródło:
UG Kęty | car/ark

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*