Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci” na najlepszą wiejską stronę internetową

_IMG_6277Wczoraj, tj. 201 r. w gmachu Senatu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie miał miejsce Finał I Ogólnopolskiego Konkursu „SOŁECTW@ w sieci”, mającego na celu wyłonienie najlepszej w Polsce internetowej strony wiejskiej.  Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. W województwie małopolskim strona www.nowa-wies-kety.pl zajęła pierwsze miejsce, wygrywając w rywalizacji z 1 innymi stronami zgłoszonymi z terenu Małopolski (zobacz: Portal ‚Nowa Wieś w gminie Kęty’ w finale konkursu „Sołectw@ w sieci”!)

Do współzawodnictwa w konkursie SOŁECTW@ w sieci zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji zostało zgłoszonych ogółem ponad 230 stron internetowych.

Szesnastu wojewódzkich (regionalnych) zwycięzców spotkało się wczoraj w finale, gdzie konkursowe jury ogłosiło ostateczne wyniki.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,img_6935(fot. Kancelaria Senatu RP)

Pierwsze miejsce zdobyła strona www.chwaszczyno.pl (woj. pomorskie), drugie, www.wojcieszyce.info (woj. lubuskie) a trzecie www.mikolajewice.bnx.pl (woj. wielkopolskie). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Każdy z finalistów wojewódzkich otrzymał pamiątkowy dyplom, aparat fotograficzny (Fuji Film FINEPIX S2980) wraz ze statywem i kartą pamięci. Dodatkowo nagrodą był krawat z emblematem Senatu RP wtkanym w tkaninę.

 _IMG_6291

Zwycięzca wczorajszego finału, administrator strony chwaszczyno.pl, otrzymał laptop z opłaconym rocznym internetem. Za drugie miejsce administrator strony wojcieszyce.info otrzymał komputer stacjonarny (także z opłaconym rocznym internetem).  Administrator trzeciej najlepszej witryny sołeckiej w Polsce, otrzymał tablet również z rocznym opłaconym internetem.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,img_7358(fot. Kancelaria Senatu RP)

Obok głównego konkursu trwał również ogólnopolski plebiscyt na nagrodę publiczności. Zwycięzcą, o czym pisaliśmy kilka dni temu (vide: Znamy już wyniki plebiscytu na Nagrodę Publiczności w Konkursie „Sołectw@ w sieci”!), została strona www.raclawice.net. Jej administrator dla swojej lokalnej społeczności zabierze … HotSpot, który zainstalowany zostanie właśnie w Racławicach, by mieszkańcy tego sołectwa mogli wspólnie korzystać z sieci.

Galeria zdjęć:

Chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Gminy Kęty Panu Tomaszowi Bąkowi jak również Sołtysowi Nowej Wsi Panu Andrzejowi Kajorowi, za umożliwienie mi uczestniczenia w Gali Finałowej w Senacie RP.

Marcin Hałat

_IMG_6277

_IMG_6295a

Zobacz również:

SenatRP-logo
Konkurs „Sołectw@ w sieci” – Senat RP

 

ministerstwo administracji i cyfryzacji
Najlepsze strony internetowe sołectw – rozstrzygniecie konkursu – Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

tvp_infoRozstrzygnięcie konkursu na najlepszą wiejską witrynę – TVP Info

 

KSS

Zwycięzcy oraz Nagroda Publiczności – Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci” na najlepszą wiejską stronę internetową

 1. Kinga pisze:

  Gratulacje Marcin!:)

 2. Marcin pisze:

  Gratulacje!!!
  trochę spóźnione ale lepiej późno niż wcale

 3. Ewelina pisze:

  Wielkie gratulacje i dalszych sukcesów!

 4. gratulacje! a już w przyszłym roku dołączymy do zabawy!

 5. Ciocia Krysia pisze:

  Marcin gratulacje! Wszystkiego dobrego i dalszych sukcesow zyczy ciocia Krysia.

 6. Amy pisze:

  Gratulacje i życzę dalszych sukcesów!!!

 7. lysagora.info pisze:

  Łysa Góra – Podkarpacie gratuluje współuczestnikowi konkursu i życzy samych sukcesów 🙂

 8. Raclawice.Net pisze:

  Serwis internetowy Racławic Śląskich pozdrawia, gratuluje dużego wyróżnienia i życzy dalszych sukcesów. Wszystkiego dobrego.

 9. to - ya pisze:

  gratulacje !
  życzę dalszych sukcesów
  tak trzymać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*