Relacja foto i video z otwarcia kinowej sali studyjnej w Domu Kultury w Kętach

otwarcie1Gości i widzów powitał oraz otwarcia dokonał dyrektor Domu Kultury w Kętach, który w kilku słowach poinformował gości o przeprowadzonych pracach modernizacyjnych, jakie zostały wykonane, aby dotychczasowa sala kameralna została przystosowana do nowych funkcji i otrzymała nowoczesny wygląd. W sali studyjnej Domu Kultury będą odbywały się Dyskusyjnego Klubu Filmowego – projekcje filmów wraz z dyskusjami w kameralnej atmosferze, a także koncerty i spotkania z ludźmi kultury i sztuki.

Sala została wyremontowana ze środków pozyskanych przez Dom Kultury w ramach dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a środki własne w projekcie zapewnił w budżecie Urząd Gminy Kęty.

Otwarcie sali studyjnej zbiegło się z rozpoczęciem drugiej części II Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Kętami. Aby wprowadzić publiczność w odpowiednią atmosferę Bugi-M wykonał rosyjskie piosenki, między innymi z repertuaru Bułata Okudżawy. Następnie goście udali się na poczęstunek, po którym obejrzeli rosyjską komedię pt. Kokoko pokazującą życie dwóch kobiet we współczesnej rosyjskiej metropolii.

Materiał filmowy z otwarcia Sali studyjnej w DK w Kętach:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=urBK351YzyE”]

Źródło:
Dom Kultury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*