Rekordowa zbiórka WOŚP Kęty – ponad 70 tysięcy złotych!

WOŚP KętyW niedzielę 13 stycznia w całej Polsce rozbrzmiały dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do corocznej zbiórki przyłączyły się również Kęty, a w szczególności harcerze z 48. DW „Północ”, którzy zorganizowali miejscowy sztab. Niedzielną kwestę w miejscowym Domu Kultury zakończył rockandrollowy finał, podczas którego padł kolejny rekord.

Od ozdobionych serduszkami puszek w całej gminie Kęty zaroiło się w niedzielny poranek. Wolontariuszy WOŚP-u można było spotkać wszędzie – w sklepach, parkach, na ulicach. Do akcji przyłączyli się również strażacy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kęty kwestujący na kęckim rynku wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Tuż po godzinie 15:00 na parkingu przed Domem Kultury zaparkowały natomiast samochody rodem z epoki PRL-u, należące do Retro Grupy. Na tych niezwykłych pojazdach także stanęły WOŚP-owe puszki.

Wielki finał rozpoczął się o 15:30 od występu tanecznego „Move Your Body”. Kiedy dziewczyny rozgrzały już publiczność, na scenie pojawiła się grupa musicalowa Klaudii Karczmarz. W rockandrollowe klimaty widzów wprowadziły natomiast zespoły „Konwersja”, „Eight Ball” oraz zwycięzca Kęckich Nocy Rockowych – „Breht”. Potem przyszedł czas na licytacje, którym nie było końca. Ogromną popularnością pośród „kupujących” cieszyły się nie tylko gadżety przekazane przez samego Jurka Owsiaka, ale także podarunki od sponsorów i wspierających akcję. Na zakończenie zebrani w sali widowiskowej mieli okazję posłuchać muzyki alternatywnej w wykonaniu krakowskiego zespołu „Dobrobyt”.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu kęckiego sztabu WOŚP, w tym roku w gminie Kęty udało się zebrać aż 73 588, 53 zł! Tym samym padł więc kolejny rekord, a to jeszcze nie wszystko, ponieważ przedmioty, których nie zdążono zlicytować 13 stycznia, pojawią się na oficjalnych WOŚP-owych aukcjach Allegro.pl.

XXI WOŚP w Kętach –

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?=pBqDm5D-Sn0″]

Źródło:
UG Kęty | fot: car, ark | video:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Rekordowa zbiórka WOŚP Kęty – ponad 70 tysięcy złotych!

  1. xodos pisze:

    Macie może więcej zdjęć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*