Rejestry umów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach jawne i udostępnione w BIP!

Rejestr_Umow_Osir_KetyOśrodek Sportu i Rekreacji w Kętach stanął na wysokości zadania, i po naszej prośbie opublikował w BIP udostępnione wcześniej za lata 2013, 2014. Gratulujemy. Rejestry umów za rok 2015 – jak w odpowiedzi zadeklarował dyrektor OSiR Jakub Grabski – pojawią się w czerwcu, a potem będą publikowane cyklicznie co kwartał. 

OSiR w Kętach dostępne są pod linkiem: TUTAJ

Rejestr_Umow_Osir_Kety

O sprawie pisaliśmy m.in. w styczniu r: Wnioski o rejestry umów złożone do Biblioteki, MZWiK Sp. z o.o. i OSiR w Kętach a potem także w kwietniu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach udostępnił rejestry umów!, gdzie opisaliśmy drogę dochodzenia udostępnienia przez OSiR w Kętach wykazów umów.

O każdą z tych konkretnych umów zawartych przez OSiR (ale i nie tylko) obywatele/ mogą zapytać i poprosić o kompletny jej skan np. na maila.

Gratulując projawnościowego podejścia OSiR, liczymy, że i inne jednostki organizacyjne gminy  podążając śladem Urzędu Gminy, Domu Kultury, OSiR (niebawem napiszemy o rejestrach udostępnionych przez Bibliotekę) nie będą ukrywać z kim i i za ile zawierają umowy, i będą takie rejestry udostępniać w BIP (szkoły, przedszkola, spółki, muzeum, itd. – zobacz listę).

Udostępniać same z siebie. Już bez wniosków obywateli i prasy.

„Informacja o działaniu państwa powinna być rzetelna, aktualna, kompletna. Państwo ma obowiązek informowania społeczeństwa o swoim działaniu, bo bez tego obywatele przestają być podmiotami w państwie i nie ma demokracji.”

Piotr Waglowski: prawnik, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet

Źródło:
BIP OSiR w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*