Rejestr umów zawartych przez Dom Kultury w Kętach za rok 2014 również jawny!

rejestrumów_Dom KulturyPo tym jak po ok. 9 miesiącach od złożenia przez nasz portal wniosku o udostępnienie informacji publicznej i rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie, ujawniono pełny rejestr umów zawartych w roku 2013 przez Dom Kultury w Kętach z osobami fizycznymi i firmami (czytaj: Rejestry umów Domu Kultury w Kętach w pełni jawne!), dnia 7 stycznia 201 roku zawnioskowaliśmy do DK Kęty o ujawnienie rejestru umów za rok 2014.

Tym razem udostępnienie rejestru umów i pełnej informacji z kim, na co, i za ile Dom Kultury w Kętach zawiera okazało się o wiele prostsze, bo na udostępnienie przedmiotowego rejestru umów za rok 2014 czekaliśmy właściwie jeden dzień.

Treść naszego wniosku z dnia 7 stycznia 201 roku:

W nawiązaniu do opublikowanych w BIP Domu Kultury w Kętach rejestrów umów za rok 2013 (link: http://bip.malopolska.pl/dkwketach/Article/id,260275.html), na zasadzie art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 3a Prawa prasowego oraz na podstawie art. 2 w związku z art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej uprzejmie proszę o niezwłoczne udostępnienie informacji publicznej w BIP oraz podanie aktywnego linka do tych rejestrów lub przesłanie tych rejestrów w przeszukiwalnych maszynowo plikach tj. PDF/DOC/ODT/XLS itp. na adres e-mail redakcja@nowa-wies-kety.pl w zakresie:

1) Rejestr umów z podmiotami gospodarczymi/przedsiębiorcami za rok 2014
2) Rejestr umów zleceń i o dzieło z osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej za rok 2014

Treść odpowiedzi Dyrektora Domu Kultury w Kętach otrzymana dnia 9 stycznia 201 r.:

Co prawda w piśmie do nas Dyrektor nie wskazał konkretnych linków do rejestrów, o co m.in. wnioskowaliśmy*, ale w Biuletynie Informacji Publicznej Domu Kultury w Kętach, z uwagi na szczątkową ilość danych tam zamieszczonych, można było je łatwo znaleźć bez problemu:

Dom Kultury w Kętach | Rejestry umów 2013 i 2014 rok

Wyciąg z rejestru umów za rok 2014:

rejestrumów_Dom Kultury

*Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych nieprawidłowe jest załatwienie wniosku poprzez odesłanie do stron Biuletynu Informacji Publicznej, gdy do uzyskania żądanej informacji konieczne jest zapoznanie się przez stronę z licznymi udostępnionymi na stronie BIP dokumentami źródłowymi, a następnie dokonanie selekcji zawartych w nich danych lub też gdy uzyskanie informacji polegać ma na interpretacji obszernych danych dostępnych w BIP, a następnie samodzielnym jej „wytworzeniu” na ich podstawie. Jak również, wskazanie podmiotowi żądającemu udzielenia informacji publicznej strony Biuletynu Informacji Publicznej jako jej źródła stanowi prawidłowe załatwienie wniosku tylko i wyłącznie w przypadku, gdy tam zawarte odnoszą się bezpośrednio (wprost) i konkretnie do meritum żądania**. (za: http://dostep.jawne.info.pl)

**wyrok z dnia 27 marca 2008 r. WSA w Białymstoku II SAB/Bk 7/08 por. wyrok WSA w Szczecinie z dnia 06 października 2004 r. w sprawie sygn. akt II SAB/Sz 31/04, nie publ. oraz wyrok WSA w Gliwicach z dnia 22 stycznia 2004 r. w sprawie sygn. akt II SA/Ka 2633/03, nie publ.

Chcemy Państwu przekazać, że każdy z mieszkańców, obywateli może wnioskować o rejestr umów, jak zresztą o każdą informację publiczną, której są w posiadaniu różnego rodzaju podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznej.

Tu można obejrzeć na mapie jak rozprzestrzeniły się Publiczne Rejestry Umów po Polsce

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=-4q-WmtO29w”]

Czekamy na udostępnienie w BIP rejestrów umów przez wszystkie jednostki organizacyjne Gminy Kęty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*