Psallite Deo po raz osiemnasty

Clipboard01Po raz 18. już w Domu Kultury w Kętach organizowany jest Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Tym razem będzie on częścią szerszego projektu zatytułowanego „Vox Poloniae – w stronę i zacieśniania kontaktów bezpośrednich”, współfinansowanego przez Spraw Zagranicznych RP. Oprócz konkursu muzycznego w projektu wchodzą także Konkurs Fotograficzny „Duchowość i mistyka w obiektywie”, skierowany zarówno do mieszkańców Polski, jak i Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz Konkurs Literacki „ojczysty-polski-mój”, adresowany wyłącznie do Polonii. Organizatorem projektu jest Gmina Kęty, kęcki Dom Kultury natomiast jest jego współorganizatorem.

Festiwal „Psallite Deo” odbędzie się w dniach 15-18 października tego roku. Jest on konkursem otwartym, skierowanym zarówno do polskich, jak i zagranicznych chrześcijańskich środowisk artystycznych. 16 października zaplanowano Międzydekanalny Konkurs Muzyczny. Dzień później, w sobotę, odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Muzyczny. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku Festiwalowi towarzyszyć będzie niepowtarzalna atmosfera, którą można spotkać jedynie w Kętach.

Clipboard01

Patronat honorowy nad projektem „Vox Poloniae – w stronę i zacieśniania kontaktów bezpośrednich” sprawują: Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego bp Roman Pindel, Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Paweł Anweiler, Ordynariusz Diecezji Łódzko-Poznańskiej Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abp Szymon Romańczuk, Biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Marek Izdebski, Biskup Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Andrzej Malicki oraz Kęty Krzysztof Klęczar.

Wszelkie informacje, w tym regulaminy, dostępne są na stronie internetowej Domu Kultury w Kętach: .domkultury.kety.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

The project is co-financed from the funds granted by the Ministry of Foreign Affairs in the competition for the public task „Cooperation with Polish Diaspora and Poles Abroad in 2015.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*