Przez zabawę do nauki

_Zabawki naszych dziadków-9Parafia Rzymskokatolicka Św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach realizuje projekt „Przez zabawę do nauki” finansowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina Soły”. W ramach projektu dzieci w wieku przedszkolnym będą nieodpłatnie uczestniczyć w 8 wizytach studyjnych na terenie małopolskiego śląskiego (Głogoczów k/Krakowa, Jaworzno, Wygiełzów, Ustroń – Zawodzie,  Porąbka i Międzybrodzie Bialskie, Zator i dwukrotnie Inwałd). Po każdej wizycie przeprowadzone zostaną warsztaty stacjonarne w Domu Parafialnym w Kętach.

W ramach warsztatów dzieci wykonają prace nawiązujące tematycznie do danej wizyty studyjnej. Prace zostaną zebrane i wystawione w formie wystawy prezentującej rezultaty projektu.

Warsztaty pozwolą wzbogacić wiedzę społeczną, kulturalną i historyczną nie tylko u dzieci,  ale także u rodziców.  Projekt nawiązuje do lokalnej historii, tradycji, kultury, walorów lokalnego środowiska, lokalnej infrastruktury turystycznej, lokalnych produktów i usług. Oprócz walorów poznawczych, uczestnicy wezmą udział w licznych grach i zabawach, a najlepsi otrzymają dodatkowo nagrody. Przez udział w grach i zabawach uczestnicy będą kształtowali sportową sylwetkę i poprawiali sprawność fizyczną.

Realizacja projektu pogłębi wiedzę na temat kultury, tradycji i historii  regionu.

DolinaSoły_PROW_UE

 Ks. dr Cader

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*