Przez dwa tygodnie ruch wahadłowy na rondzie przy Grupie Kęty

utrudnienia_w_ruchuOd najbliższego wtorku (11 czerwca 2013 r.) przejazd przez rondo znajdujące się na wysokości budynku Grupy Kęty będzie przebiegał z pewnymi utrudnieniami.

Przez dwa tygodnie kierujący będą musieli wykazać się cierpliwością – w związku z pracami naprawczymi opaski ronda wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy, a obwodnica na odcinku od ronda do ul. zostanie zamknięta. Kierowcy przejeżdżać więc będą wytyczonymi objazdami, w tym specjalnym objazdem dla samochodów o większym tonażu.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zatwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad Oddział w Krakowie, a roboty przeprowadzone zostaną w ramach naprawy gwarancyjnej. Wykona je firma SKANSKA SA.

Projekt organizacji ruchu zakłada m.in.:

  • zamknięcie w I etapie połowy ronda z wylotem na obwodnicę zachodnią Kęt, tj. w kierunku Kęty – Bielsko-Biała, wprowadzenie ruchu wahadłowego kierowanego sygnalizacją świetlną oraz wyłączenie z ruchu obwodnicy na odcinku od ronda do ul. 3 Maja;
  • zamknięcie w II etapie połowy ronda z wylotem na teren Zakładu Grupy Kęty, czyli w kierunku Bielsko-Biała – Kęty i wprowadzenie ruchu wahadłowego wraz z sygnalizacją świetlną;
  • wprowadzenie awaryjnego ręcznego kierowania ruchem w przypadku utrudnień wynikających z  zastosowania sygnalizacji świetlnej.

W załączonym poniżej projekcie tymczasowej organizacji ruchu wyznaczonej na czas robót naprawczych znajdą Państwo pełny opis prac oraz dodatkowe informacje.

Przepraszamy za wszystkie utrudnienia wynikające z prac naprawczych!

Załącznik:
Projekt organizacji ruchu na czas robót

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*