Przekazanie placu budowy pod nową drogę w Kętach

_dsc0080_1We wtorek 9 kwietnia nastąpiło przekazanie przez inwestora – Gminę Kęty placu budowy drogi gminnej, która połączy ul. Sobieskiego z ul. Zieloną i z ul. Świętokrzyską w Kętach. Planowo prace budowlane rozpoczną się już na przełomie kwietnia i maja Roboty mają zostać zakończone do 30 września 2013 r., po czym rozpocznie się procedura uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi.

wykonania robót budowlanych szacuje się na 1.263.156,00 zł, z czego 50% kwoty Kęty otrzyma w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II, Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Warto podkreślić, że nasza gmina jest jedynym podmiotem z terenu powiatu oświęcimskiego, któremu przyznano dofinansowanie z tzw. „schetynówek”.

W ramach inwestycji wykonane zostaną następujące prace: budowa drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej łączącej ul. Sobieskiego z ul. Zieloną  i ul. Świętokrzyską w Kętach, przebudowa skrzyżowań ulic: Świętokrzyskiej, Słowackiego i Sobieskiego, budowa skrzyżowania drogi gminnej z ul. Zieloną, chodników i zjazdów, rozbiórka zjazdu do centrum handlowego „Biedronka” przy ul. Sobieskiego, budowa ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego, przebudowa ogrodzeń, wycinka drzew, budowa kanalizacji deszczowej, linii teletechnicznej i oświetlenia, przebudowa sieci wodociągowej i gazowej oraz linii energetycznej i teletechnicznej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.

W oficjalnym przekazaniu placu budowy – poza przedstawicielami magistratu – uczestniczyli reprezentanci wykonawcy robót budowlanych – firmy EUROVIA POLSKA S.A., przedstawiciele Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kętach, Rozdzielni Gazu w Kętach oraz Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Dróg Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*