Przebudowa skrzyżowania w Nowej Wsi coraz bliżej

Jak stwierdza uzasadnienie do projektu uchwały z porządku Obrad XVI Sesji Rady Miejskiej w Kętach zwołanej na dzień 20 stycznia (piątek) o godz. 13.00:

 

 

Gmina Kęty oraz Województwo podejmują wspólną realizację zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 948 z drogą powiatową nr 1859K i drogą gminną nr 510053K w m. Nowa Wieś”. W ramach tego zadania  zostanie  opracowana  dokumentacja  projektowa  wraz  z pozyskaniem wymaganych  decyzji,  opinii  i uzgodnień  umożliwiających  realizację  robót  budowlanych,  w szczególności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji  drogowej,  nabycie  nieruchomości  pod  inwestycję  wraz  z wypłatą  odszkodowań  oraz  wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową skrzyżowania. Zadanie jest finansowane w kwocie 1.940.103 zł przez Województwo i w kwocie 1.133.245 zł przez Gminę Kęty.

Dla  realizacji  powyższych  zapisów  wymagana  jest  zgoda  Rady  na udzielenie  pomocy  finansowej oraz upoważnienie  Burmistrza  do  zawarcia  stosownych  umów  z Województwem.  Zadanie planowane jest do realizacji w latach 2012-2014, jednak pomoc finansowa będzie udzielana w latach 2013-2014.

Miejmy nadzieję, że wszelkie uzgodnienia oraz dokumentacja projektowa uwzględni w najszerszym stopniu funkcjonalność i charakter tego skrzyżowania.

O dalszych działaniach podjętych przez władze gminne będziemy na bieżąco informować mieszkańców Nowej Wsi.

W niedalekiej przyszłości zaprezentujemy warianty (w formie graficznej i opisowej) odnośnie tego skrzyżowania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Urzędowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Przebudowa skrzyżowania w Nowej Wsi coraz bliżej

  1. Artur pisze:

    Co tak długo 😀

  2. happy. pisze:

    nareszcie, nareszcie, nareszcie. olabooga, ile trzeba było czekać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*