Przebudowa alei Wojska Polskiego w Ketach zakończona

W środę 7 listopada 2012 r. dokonano oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej alei Wojska Polskiego w Kętach. Zakres zrealizowanych tu na przestrzeni ostatnich miesięcy prac obejmował rozbiórkę poprzedniej drogi i wykonanie całkowicie nowej konstrukcji drogowej o długości 737 m z jezdnią o szerokości 6,0 m o przekroju ulicznym, jednostronnym chodnikiem o szerokości 2,0 m oraz opaską po drugiej jej stronie.

W ramach inwestycji wybudowano także drogi i chodnika oraz przebudowano linię teletechniczną.

Całkowity koszt remontu i modernizacji alei Wojska Polskiego, który wyniósł 1.573 tys. zł, po połowie pokryły Powiat Oświęcimski i Kęty. Zadanie przeprowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Oświęcimiu.

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=VOrqXukdb60″]

W odbiorze drogi uczestniczyli Starosta Oświęcimski Józef Krawczyk, Wicestarosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Burmistrz Gminy Kęty i II Zastępca Burmistrza Krzysztof Olejak a także Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oświęcimiu Andrzej Huczek, Władysław Samolewicz z ZDP w Oświęcimiu oraz Franciszek Fryc, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego 'Drog-Bud’, które wynonało remont.

Źródło:
UG Kęty / oswiecimonline.pl / oprac. Barbara Kuźma / fot. Marta Gancarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*