Profil Zaufany – w kęckim Urzędzie można go już uzyskać

logo_profil_zaufany1Od niedawna Gminy Kęty oferuje mieszkańcom gminy możliwość uzyskania Profilu Zaufanego. Funkcjonalność ta stanowi wygodną metodę potwierdzania swojej tożsamości w elektronicznych kontaktach z administracją. Co najbardziej istotne, jest ona bezpłatna.

Profil Zaufany można uzyskać na dwa wygodne sposoby. Wystarczy tylko zalogować się na platformie ePUAP (posiadanie konta na portalu jest niezbędne, rejestracji można dokonać >>> tutaj <<<), wypełnić prosty wniosek i albo udać się do punktu potwierdzającego profil, który mieści się w Urzędzie Gminy Kęty (pok. nr 11), celem zweryfikowania deklarowanych danych, albo też potwierdzić swoją tożsamość za pomocą podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem.

Każdy posiadacz tak utworzonego Profilu Zaufanego może poprzez zalogowanie się na www.epuap.gov.pl wybierać usługi, którą chce zrealizować, wypełniać odpowiednie wnioski, podpisywać je swoim profilem (działa on jak odręczny podpis!), a następnie poprzez sieć wysyłać je wprost do urzędu.

Udogodnienie, jakim jest Profil Zaufany, znacznie skróci czas potrzebny na realizację wielu spraw. Ich wykaz oraz wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo na odpowiednich podstronach platformy ePUAP.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*