Praktyki zawodowe uczniów kęckiego „Kopernika” we Frankfurcie nad Odrą

Kopernik1„Kopernik”, jak widać na zdjęciu znany jest nie tylko w środowisku lokalnym, ale również w Niemczech. Kontynuując rozpoczęty w ubiegłym roku projekt Leonardo da Vinci „Praktyki zawodowe we Frankfurcie nad Odrą szansą na popularyzację niemieckich tradycji kulinarnych na rynku europejskim14 uczennic z klasy III K (kucharze) przebywa na 4-tygodniowej praktyce zawodowej u naszych zachodnich sąsiadów. Gospodarzami podejmującymi młodzież jest Internationaler Bund, organizacja mająca wieloletnie doświadczenie w kształceniu zawodowym młodzieży.

Wyjazd poprzedziło wiele działań przygotowujących uczniów do pracy i nauki w nowym kulturowo środowisku. Między innymi doskonalili oni swoje umiejętności językowe podczas 40-godzinnego kursu języka niemieckiego zawodowego, poznawali realia życia w Niemczech w ramach zajęć integracyjnych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez grupę wolontariuszy z Fundacji im. Ks. Siemaszki, których tematyką były różnice kulturowe w Europie.

Pierwsze dwa tygodnie upłynęły młodzieży na doskonaleniu swoich umiejętności w zakresie technologii sporządzania potraw oraz obsługi klienta pod okiem niemieckich instruktorów między innymi doskonałego szefa kuchni pana Jörga Seiferta. W programie przewidziano dla młodzieży również wiele atrakcji kulturalnych i turystycznych jak np. wycieczki do Berlina, Poczdamu, nad jezioro Helenesee, zajęcia na kręgielni, basenie,w parku linowym ….

W ramach wizyty kontrolnej młodzież odwiedziła pani wicedyrektor Ewa Marchewka, która osobiście miała okazję przekonać się, jak wysoko oceniana jest nasza młodzież pod względem umiejętności praktycznych, zaangażowania oraz dyscypliny.

Ukończenie stażu zostanie poświadczone dokumentem Europass Mobilności, który wraz z nabytym doświadczeniem zwiększy szanse naszych uczniów na lokalnym i unijnym rynku pracy.

Źródło:
PZ nr 10 SME w Kętach 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*