Prace drogowe w gminie Kęty

ul.MoniuszkiNa terenie gminy Kęty ruszyły prace związane z remontami dróg o nawierzchni asfaltowej. Roboty prowadzone są między innymi na ulicy Moniuszki zniszczonej zimą. Tu sfrezowano istniejącą nawierzchnię, a teraz kontynuowane są czynności związane z budową kanalizacji odprowadzającej wody opadowe. Realizowane zadanie swym zakresem obejmie jeszcze wymianę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika na odcinku 208mb (fot. 1).

ul.Moniuszki

Trwają również prace związane z remontem blisko 640 metrów ul. Leśnej w Witkowicach. Obecnie przebudowywany jest przepust w ciągu drogi (fot. 2).

ul.Leśna

W ramach tej samej umowy z wykonawcą prac, do połowy września wyremontowane zostaną jeszcze:

  • ul. Orzechowa w Łękach z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej na długości 222 mb,
  • ul. Osiedlowa (boczna) w Łękach z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej na długości 106 mb,
  • ul. Słoneczna (boczna) w Kętach z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej na długości 292 mb,
  • ul. Potokowa w Bulowicach z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na długości 187 mb,
  • ul. Dębina w Bulowicach z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej na długości 294 mb.

Dodatkowo rozstrzygnięto postępowanie przetargowe, wybrano wykonawcę i podpisano umowę na ulicy J. Kantego w Bulowicach. Zostanie tam wykonany 170-metrowego odcinka drogi, który zakończy się jeszcze w sierpniu. Zadanie obejmuje wymianę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, uzupełnienie poboczy z kruszywa oraz odtworzenie rowów.

Na ukończeniu są  również prace związane z budową chodnika biegnącego od pawilonu „OPTI” do połączenia z chodnikiem przy Zespole  Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach.

W toku jest również budowa drogi gminnej łączącej ul. Sobieskiego z ul. Zieloną oraz Świętokrzyską w Kętach. Prace przebiegają terminowo. Powstała już kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Przebudowano także wszystkie sieci infrastruktury technicznej, wykonano stabilizację gruntu i ułożono podbudowę z kruszywa.

ul.Zielona

Obecnie na terenie budowy trwają prace asfaltowe. Roboty te obejmą wykonanie nowej nawierzchni na jezdni oraz ciągu pieszo-rowerowym. W dalszej kolejności z kostki betonowej wybudowane zostaną zjazdy indywidualne. Przeprowadzona zostanie również przebudowa  zjazdu do pawilonu handlowego „Biedronka”.

Ponadto wykonana zostanie wymiana nawierzchni asfaltowej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z ul. Słowackiego. W związku z tym w dniach  16, 19 i 20 sierpnia br. nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie tego właśnie skrzyżowania. Szybkie ukończenie prac będzie uzależnione od warunków pogodowych.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 września 2013 r. Później rozpocznie się procedura dotycząca uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*