Pozostawione w Witkowicach psy szukają nowego domu (AKTUALIZACJA)

_dsc0691_0Dzisiaj (25 stycznia 2013 r.) w godzinach przedpołudniowych funkcjonariusze kęckiej Straży Miejskiej otrzymali o znalezieniu czterech szczeniąt. Pieski zostały porzucone w Witkowicach, na ul. Beskidzkiej. Czujnością i wielką wrażliwością na krzywdę zwierząt wykazał się młody mężczyzna, który nie pozostał obojętny na skomlenie maleństw dobiegające z kartonowego pudła i powiadomił o swoim „znalezisku” właściwe służby.

AKTUALIZACJA (29 stycznia 2013 r.):

Jak poinformowała Pani Mitoraj-Laszczak z kliniki Open-Vet, wszystkie zostały adoptowane.

Mamy nadzieję, że psiaki nie znajdą się już nigdy w podobnej, jak opisano poniżej, sytuacji.

Trzy suczki i jeden piesek spędziły na mrozie najprawdopodobniej całą noc. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wyrządziło im to większych szkód, gdyż szczenięta ogrzewały się nawzajem.

_dsc0645_1

Apelujemy do wszystkich osób dobrej woli, które mogą przygarnąć zwierzątka, o zgłaszanie się do kliniki weterynaryjnej Open-Vet Marzeny Mitoraj Laszczak. To właśnie tutaj przez najbliższy tydzień przebywać będą maluchy.

Kundelki są jednolicie umaszczone (czarnobrązowe), mają ok. 10 tygodni i urosną do średnich rozmiarów. Sprawdzą się zatem zarówno jako mieszkaniowi pupile, jak również pilnujące posesji.

_dsc0650

Obecnie zwierzątka poddawane są suplementacji wapniowej, gdyż wykazują objawy niedoboru tego pierwiastka. Widać to szczególnie u jednej z suczek, u której najprawdopodobniej rozwinęła się krzywica tylnych łapek. To właśnie ten maluch będzie wymagał dodatkowej opieki i dalszej diagnostyki, dlatego tym bardziej zachęcamy do jego adopcji.

Wszystkich zainteresowanych przygarnięciem piesków prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 723 330 933 oraz 669 705 844 lub wizytę w klinice Open-Vet , która mieści się przy ul. 14 w Kętach.

Jeżeli nikt nie zechce okazać serca maluchom, trafią do cieszyńskiego schroniska.

_dsc0691_0

 

Źródło:
(fot. i tekst: Barbara Kuźma)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Pozostawione w Witkowicach psy szukają nowego domu (AKTUALIZACJA)

 1. Heroes pisze:

  aby odzyskać psa czy kota z tego okropnego schroniska , trzeba zapłacić 700zł , mają tam koszmarne warunki 🙁

 2. Heroes pisze:

  Nie rozumiem dlaczego psy czy koty trafiają z kęt i okolicy do cieszyna. Nie polecam tego schroniska 🙁 . Gmina Kęty niech wreszcie zmieni umowę na to, gdzie one trafiają! Prosze

 3. Kuba pisze:

  Boże tylko nie cieszyńskie schronisko. Tam te maluchy będą miały jeszcze gorzej niż na tym mrozie, grozi im smierć głodowa. Jedzenie podawane jest tam do misek do których dostęp mają najsilniejsze psy, a stan kojców i legowisk dla zwierząt jest po prostu nędzny. Właściciele nie dbają o schronisko tak jak kiedyś, nie mają już tego samego podejścia z sercem do zwierząt, ani co chyba najważniejsze jeśli chce się prowadzić takiej placówki pieniędzy. Bardzo proszę wszystkich o zastanowienie się nad adopcją tych psiaków, te porzucone zwierzątka to najlepszy przyjaciel, pokochane same kochają jeszcze bardziej. Sam bym je wziął ale mam już psiaka ze schroniska i rodzice niestety nie zgodzili by sie na kolejnego, a piesek tak się do nas przywiązał ze sam nie wyjdzie nawet centymetr0 za posesje, a widok jego szczęśliwych oczów gdy się z nim chodzi na spacer to najwspanialszy dar jaki moze nam dać zwierzątko.

 4. Piotr Bogacz pisze:

  Ja chętnie jedną suczkę przygarne 🙂 i zaopiekuję się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*