Pożar w Nowej Wsi

ogień_fireWieczorem 25 marca 2013 r. otrzymali zgłoszenie o pożarze. Ok. godz. 19:30 w Nowej Wsi w ogniu stanęło poddasze budynku mieszczącego się na ul. Konarskiego w bliskim sąsiedztwie tutejszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego.

Do akcji gaśniczej przystąpiły dwa zastępy oraz jeden z Nowej Wsi, jak również trzy zastępy JRG z Oświęcimia, w tym specjalistyczny podnośnik. Urządzenie jednak zawrócono, gdyż ze względów gabarytowych nie mogłoby zostać rozłożone na miejscu zdarzenia.

Groźnie wyglądający udało się opanować bez większych problemów za sprawą szybkiego zlokalizowania źródła ognia. To z kolei pozwoliło na zminimalizowanie strat materialnych, które – jak wynika z szacunkowych obliczeń właściciela budynku –  wyniosą ok. 50 tys. złotych.

Komendant Gminny ZOSP RP w Kętach Józef Szafran poinformował, że sprawna strażaków „oszczędziła” mieszkańcom pechowego domu wydatków rzędu nawet 250 tys. zł! Nie ominą ich jednak koszty remontu. Dach budynku wymaga częściowej wymiany (spaleniu uległy belki oraz ocieplenie), a wnętrza – prac malarskich.

Po ugaszeniu ognia, nowowiejscy oraz oświęcimscy zabezpieczyli uszkodzony dach folią.

Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*