Pożar w komisie samochodowym w Bielanach

28 października 2012 roku, tuż po godzinie 4:00 została zadysponowana do pożaru samochodów na terenie komisu samochodowego przy ulicy Plebańskiej w Bielanach.

Na miejscu zastano płonące pojazdy znajdujące się na lawecie połączonej z ciągnikiem siodłowym oraz kilka zaparkowanych obok.

W celu usunięcia zagrożenia podano prądy wody oraz piany gaśniczej w natarciu. Ponadto użyto aparatów ochrony dróg oddechowych oraz sprzętu oświetleniowego.

W efekcie pożaru 6 samochodów zostało doszczętnie spalonych, a 12 częściowo.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, 2 zastępy i cysterna PSP Oświęcim, zastęp OSP Bielany oraz Policja.

Przyczyny powstania pożaru ustala policja.

Źródło:
OSP Kęty/KPP w Oświęcimiu

Informacja od Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu:

W nocy z 27/28.10.2012 o godz. 04.25 w Kętach został powiadomiony przez Państwową Straż Pożarną o pożarze, do którego doszło w komisie samochodowym przy ul. Plebańskiej w Bielanach. W wyniku pożaru spaleniu uległo 19 samochodów. Akcję gaśniczą przeprowadzało kilka jednostek Straży Pożarnej. Na razie przyczyna pożaru jest nieznana. W dniu dzisiejszym przeprowadzone zostaną oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego. Aktualnie ustalają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*