Powitanie lata z folklorem

plf73Lokalne, regionalne i międzynarodowe zespoły i formacje folklorystyczne zaprezentowały się na scenie Domu Kultury w Kętach 28 czerwca 2013 r. z folklorem, któremu patronował Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk, było spotkaniem gminnych Kół Gospodyń Wiejskich z zespołami folklorystycznymi: Zespołem Pieśni i Tańca „Andrychów”, Reprezentacyjnym Zespołem Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki”, a także gośćmi z zagranicy: Żeńskim Zespołem Folklorystycznym Turzovanka z Turzovki na Słowacji oraz Zespołem Folklorystycznym Orizaba z Meksyku. Gospodarzami wydarzenia były Zespół Pieśni i Tańca „Kęty” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty”.

Dzięki występom Kół Gospodyń Wiejskich mogliśmy przypomnieć sobie piosenki i przyśpiewki ludowe z naszego regionu, między innymi: Zachodzi słoneczko, Szumi jawor czy Czerwone Jagody. ZPiT „Małe Kęty”, a także dorosłe formacje folklorystyczne – ZPiT „Kęty”, ZPiT „Andrychów”, reprezentacyjny ZpiT Miasta Oświęcim „Hajduki” zaprezentowały tańce z regionu krakowskiego czy lubelskiego, a także suity lachów żywieckich i lachów sądeckich oraz polskie tańce narodowe – kujawiaka i oberka. Ponadto słuchaliśmy ludowych przyśpiewek z okolic Turzovki – miasta partnerskiego Kęt w wykonaniu kobiet z zespołu Turzovanka oraz żywiołowych tańców i scenek rodzajowych prosto z regionu Veracruz w Meksyku. Zespół Orizaba na koniec zaprosili na scenę przedstawicieli publiczności do wspólnego tańca. Tym integrującym akcentem zakończyliśmy Powitanie lata z folklorem.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*