Powiatowy turniej piłkarski – wakacje z piłką 2015 (ZDJĘCIA)

_DSC_00305 sierpnia r. na stadionie Brzeziny Osiek odbył się  turniej „Wakacje z piłką 2015”.szczebla powiatowego. Zagrały w nim po dwa pierwsze zespoły wyłonione z etapów gminnych: KS Zatorzanka Zator, Przeciszovia Przeciszów, LKS Strumień Polanka, LKS Bulowice i Niwa Nowa Wieś.

Zawody poprzedziło w wyniku którego gąski z Nowej Wsi znalazły się w grupie z Sygnałem Włosienica i LKS Bulowice.

W pojdynku z drużyną Sygnału młodzi niwiarze już w pierwszej połowie meczu „uciekli” rywalom, stąd na drugą osłonę można było bez obaw wpuścić młodziutkich zmienników, oszczędzając tym samym podstawowy skład na kolejne mecze. Całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zawodników z Nowej Wsi 4:0.

W następnej grze Niwa spotkała się z zespołem LKS-u Bulowice. Rywal tym razem postawił wyższe warunki, ale i ta konfrontacja zakończyła się wygraną Niwy 2:0.

W spotkaniu półfinałowym gąski, z pierwszego miejsca w grupie A, zmierzyły się z drugą drużyną grupy B, czyli z Przeciszovią Przeciszów.

Piłkarze Niwy, od pierwszego gwizdka sędziego, mocno zaatakowali i po zaaplikowaniu rywalom czterech, szybkich bramek, sprawa awansu do finału została równie szybko przesądzona.

W finale gąskom przyszło zmierzyć się ponownie z zespołem Bulowic, który dość niespodziewanie –po remisie 1:1 i rzutach karnych – wyeliminował mocną ekipę Zatorzanki Zator.

Ostatnia gra turnieju toczyła się od początku do końca pod dyktando Niwy Nowa i zakończyła się jej wygraną 3:0.

Królem strzelców turnieju został Adam Kot –  zdobywca 6 goli.

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk przedstawiciela Podokręgu Piłki Nożnej, pana Tadeusza Szczerbowskiego, okazałe puchary (Niwa najokazalszy!), napoje oraz słodycze.

Skład zwycięskiej drużyny: Kamil Brzazgacz, Michał Łanucha, Dawid Bisaga, Kuba Brzazgacz, Adam Kot, Daniel Zaręba, Igor Kubala, Kuba Żak, Kuba Klęczar, Maks Naglik, Adrian Moskal, Adam Kot, Paweł Stefan, Kuba Kasprowski.

_DSC_0024

_DSC_0030

Autor: Paweł Kłaput / foto: Maciej Brzazgacz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*