Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Brzeszcze 2013”

_Turniej BRD 2013 etap powiatowy 25.03 (7)W dniu 2 marca 2013r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wspólnie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach, zorganizowali powiatowe eliminacje do 36. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  

Na Hali Sportowej w Brzeszczach o najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz i gimnazjalnych z terenu naszego powiatu walczyło piętnaście zespołów, w tym dziewięć zespołów ze szkół podstawowych tj. Podolsza, Poręby Wielkiej, Bulowic, Przeciszowa, Przeciszowa – Podlesia, Rajska, Osieka, Łęk i Szkoły Podstawowej Nr 9 z Oświęcimia oraz sześć zespołów ze szkół gimnazjalnych tj. Podolsza, Przeciszowa, Bulowic, Bielan, Nowej Wsi i Piotrowic.

W ramach Turnieju zawodnicy rozwiązywali przygotowany przez policjantów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji pod okiem Ratowników Medycznych Andrzeja Dziędziela oraz Anny Sołek zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Przeciszowa, którą reprezentowali: Karol Kwadrans, Robert Rzepka i Adam Jurecki pod opieką Małgorzaty Matyja. Z kolei wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach w zespole w składzie: Piotr Teda, Michał Migas i Tomasz Zieliński pod opieką Jacka Wojewodzic. Indywidualnie pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Karol Kwadrans z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Przeciszowa, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych Tomasz Zieliński z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach.


Klasyfikacja pucharowa  Turnieju BRD 2013 kategoria Szkoły Podstawowe
I Miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Przeciszowa
II Miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Podolsza
III Miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Poręby Wielkiej

Klasyfikacja pucharowa  Turnieju BRD 2013 kategoria Gimnazja
I Miejsce uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach
II Miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Podolsza
III Miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Piotrowic

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w turnieju wojewódzkim.

Za pomoc w organizacji Turnieju dziękujemy przedstawicielom Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Młodzieżowego  Domu Kultury w Oświęcimiu. Za wsparcie oraz ufundowanie nagród i pucharów dziękujemy przedstawicielom wszystkich samorządów lokalnych powiatu oświęcimskiego.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*