Powiat – policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły 2013”

nowe_logo_policjaW pierwszym tygodniu września na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzą  akcję pn. „Bezpieczna do szkoły”. Już od połowy sierpnia policjanci sprawdzali prawidłowość oznakowania przejść dla pieszych w rejonie szkół oraz przystanków gdzie zatrzymują się autobusy dowożące uczniów. Sprawdzili również stan innych urządzeń ochronnych mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Natomiast od 2 września 2013 r. przez cały tydzień policjanci i strażnicy miejscy w wyznaczonych godzinach będą pełnić służby w pobliżu szkół.  Będą obserwować dzieci i pomagać im w bezpiecznym pokonaniu przejść dla pieszych. Przeprowadzą także kontrolę prędkości pojazdów oraz sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Będą przypominać im, że w dużej mierze od nich zależy czy dziecko bezpiecznie dotrze do celu ponieważ kierowca widząc dziecko przed przejściem dla pieszych, zatrzymując się, umożliwili mu bezpieczne przejście przez ulicę.

Trzecim rodzajem podjętych przez funkcjonariuszy działań będzie przeprowadzenie prelekcji dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie których policjanci będą przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Sami jako rodzice możemy również wiele zrobić aby nasze dziecko czuło się bezpieczne na drodze. Przede wszystkim należy dziecku pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejście przez ulicę. Ponadto zawsze starajmy się dawać dobry przykład dziecku nie łamiąc przepisów drogowych, usprawiedliwiając się brakiem czasu. Ponadto aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka jego ubranie i plecak wyposażmy w elementy odblaskowe.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*