Powiat Oświęcimski. Prewencyjne działania policyjne „Wielkanoc 2016”

Informacja_infoW dniach od 25  do 28 marca 2016 r. policjanci w sposób szczególny będą nadzorować ruch na drogach powiatu oświęcimskiego, tak aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi.  Celem działań będzie  zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu. 

W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego w okresie świąt Wielkanocnych nie doszło do żadnego wypadku drogowego, lecz policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z ponad dwudziestoma kolizjami drogowymi, a w trakcie działań zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.

Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na łamanie przepisów drogowych m. in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci, a także brak elementów odblaskowych u pieszych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie świątecznym obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w dniu 26 marca 2016 w godz. 18.00 do 22.00, natomiast 27 i 28 marca od godziny 8.00 do 22.00

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze i życzą  bezpiecznych Świąt Wielkanocnych.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale przede wszystkim od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były bezpieczne, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i pracownicy Policji.

nowe_logo_policja

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*