Poszukiwana złodziejka, okradła mieszkańca Kęt oferując do sprzedaży skarpety

nowe_logo_policjaPolicjanci z Komisariatu Policji w prowadzą poszukują sprawców kradzieży, której ofiarą padł mieszkaniec Kęt. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 1 września około godziny 11:45 w na ul. Sobieskiego gdzie idący chodnikiem 59 – letni został zaczepiony przez kobietę, która zaoferowała mu sprzedaż – skarpet.

Mężczyzna zainteresował się skarpetami w atrakcyjnej cenie lecz po chwili sprzedająca oświadczyła, żeby zatrzymał sobie komplet skarpet, bo ona musi już iść. Następnie wsiadła do samochodu, którym kierował mężczyzna i razem odjechali. Po kilkunastu minutach pokrzywdzony zorientował się, że za skarpety nie zapłacił lecz z portfela zniknęło mu 2 tys. zł, które miały być zaliczką na nowe meble.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Poszukiwana złodziejka, okradła mieszkańca Kęt oferując do sprzedaży skarpety

 1. pimki pisze:

  „Po kilkunastu minutach pokrzywdzony zorientował się, że za skarpety nie zapłacił lecz z portfela zniknęło mu 2 tys. zł, które miały być zaliczką na nowe meble.” – to rozumiem, że portfela nie ukradli tylko pieniądze..:) a może sprawca portfel oddał ..?

  • Redakcja pisze:

   Odpowiedź rzecznika prasowego KPP Oświęcim w tej kwestii: „Jeśli chodzi o portfel to sprawczyni dokonała kradzieży niepostrzeżenie wyjmując z niego jedynie pieniądze.”

 2. Kika pisze:

  Z przedstawionej informacji wynika, że sprawca zdarzenia jest w dalszym ciągu poszukiwany. Nie zostały mu przedstawione zarzuty ani nie został skierowany przeciwko niemu sprawy akt oskarżenia. Nazywanie zatem sprawcy złodziejką jest bezprzedmiotowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dopóki wina nie zostanie udowodniona oskarżonego uważa się za niewinnego.

  • stefan pisze:

   a czasami nie poszedł na maszyny zagrać- ta historia nie do przyjęcia

  • Redakcja pisze:

   Z informacji uzyskanych u rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wynika, że „oficerowie prasowi Policji mają za zadanie opisać zdarzenie w sposób ciekawy i zrozumiały dla wszystkich tzn. używając bardziej języka potocznego niż terminologii prawnej. Natomiast spostrzeżenia internauty być może studiującego prawo są trafne, lecz w chwili podania inicjałów sprawcy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*