Poseł Dorota Niedziela z Kęt została wiceministrem środowiska

dorota_niedzielaJak wynika z informacji przedstawionych przez Prezes Rady Ministrów Ewę Kopacz, posłanka Platformy Obywatelskiej z Kęt Dorota Niedziela zastąpi Stanisława Gawłowskiego, posła PO, na stanowisku wiceministra środowiska –  na Sejm obecnej kadencji.

Dorota Niedziela (ur. 1964) jest lekarzem weterynarii. W 1991 ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Tam też odbyła odbyła studia specjalizacyjne w zakresie chirurgii weterynaryjnej i radiologii.

Zajęła się praktyką zawodową jako lekarz weterynarii.

Jest współwłaścicielką przychodni weterynaryjnych w Kętach i w Bielsku-Białej.

Działalność polityczną rozpoczęła jeszcze w 2001 roku, biorąc udział w formowaniu koła Platformy Obywatelskiej w Kętach.

W 2011 roku po raz pierwszy kandydowała w wyborach do Sejmu, zdobywając 6 166 głosów w okręgu chrzanowskim (czyli w powiatach chrzanowskim, oświęcimskim, wadowickim i suskim) i mandat poselski.

W Sejmie zajmowała się sprawami rolnictwa i ochrony środowiska, zasiadając w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Do zmian w rządzie doszło w wyniku ujawnienia tzw. afery podsłuchowej.

dorota_niedziela

Zdjęcie: profil facebookowy Doroty Niedzieli

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*