Pościg policyjny w gminie Kęty

POLICJA

W dniu 25 lutego 2013 w policjanci zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Porąbki, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Do zdarzenia doszło około 17.20 kiedy policjanci podczas patrolu na ul. Partyzantów w zauważyli białego fiata uno, którego kierowca na widok przejeżdżającego radiowozu raptownie skręcił w boczną ulicę.

Policjanci podejrzewając, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu, środka odurzającego albo też z innych przyczyn uniknąć kontroli drogowej, udali się za pojazdem. Kilkakrotnie dali sygnał do zatrzymania się na, co ten gwałtownie przyspieszył i podjął ucieczkę Na skrzyżowaniu z ulicą Osiedle Wrzosowe kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód marki Toyota, którym kierowała mieszkanka Kęt i dalej kontynuował ucieczkę.

Następnie skręcił w polną drogę gdzie pojazd ugrzązł w błocie, a kierowca dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało powodem tak desperackiego zachowania 49 – letniego mieszkańca Porąbki był fakt, iż kierował on pojazdem w stanie nietrzeźwym – 0,71 promila alkoholu oraz fakt, iż nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego pojazdu.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*