Porządek obrad Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi

zebranie_małePrzedstawiamy poniżej porządek Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi, które odbędzie się dnia 14 kwietnia 201 roku o godzinie 14:00 w Restauracji 'Malinowy Las’ w Nowej Wsi (dawny „Nocny Marek”). Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

zebranie_małe

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Porządek obrad Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi

 1. Jakub pisze:

  Przepraszam, a gdzie tu są niejasności?

  • Witek pisze:

   O Zebraniu Wiejskim mieszkańcy Sołectwa muszą być powiadomieni co najmniej
   7 dni przed jego terminem przez wywieszenie ogłoszeń w miejscach publicznych.
   Zawiadomienie musi zawierać: informacje, na czyj wniosek zebranie jest organizowane, dokładne określenie daty, godziny i miejsca zebrania, podanie proponowanego porządku obrad, podanie zakresu proponowanych do podjęcia uchwał.

   Niejasność polega na informowaniu, że zebranie odbędzie się w szkole. Następnie pojawia się nowe miejsce z niejasnym planem (brak – zakresu proponowanych uchwał jakie zebranie wiejskie podejmie). W związku z tym właściwa informacja będzie gdy będą spełnione cytowane powyżej zapisy.

   Obrażanie innych (anonimowo) nie jest merytoryczną dyskusją, czy też wymianą poglądów. A po to ten serwis został założony. Jeśli Moderator serwisu uznałby, że nie wolno komentować informacji na portalu, to pewnie by to uczynił blokując taką funkcję – komentarz. Pozdrawiam. Zachęcam do merytorycznej wymiany myśli. Dziękuję za „trafne” uszczypliwości.

 2. Jakub pisze:

  Ludzie jak czyta się wasze głupie komentarze to czasami aż się chce śmiać, a nierzadko płakać.
  Skoro zebranie jest w Malinowym Lesie, to chyba jest jasne jak słońce, że Władze Gminy musiały wyrazić taką zgodę. Po za tym chcieliście plan zebrania na 7 dni przed? To macie.
  Wypisujecie jakieś paragrafy i inne regulaminy, a może wystarczy czasami pomyśleć na „chłopski rozum”?

  • Witek pisze:

   Na Twój „chłopski rozum” proszę wytłumacz przeciętnemu mieszkańcowi – ja nie obrażam Ciebie. Wskazuję gdzie jest to napisane i co powinno być.
   Nie posiadam „chłopskiego rozumu” ale wolę jasne, przejrzyste sprawy – a sprawy obywateli tego państwa – Polski, mieszkańców tej wsi – Nowa Wieś powinny takie być.

 3. Witek pisze:

  do zobaczenia:
  https://www.nowa-wies-kety.pl/zebranie-wiejskie-w-nowej-wsi-14-kwietnia-2013-r/#comment-487

  Jest!!!!!!!!!!! …. dyskusja dotyczącą miejsca i planu Zebrania Wiejskiego. Dobrze się stało, że mieszkaniec, który posiada możliwość (nieodpłatnie) udostępnienia dużej Sali – zrobił to.
  Nie dobrze się stało, że jest to robione bez stosowania zasad jawności i przejrzystości . Chodzi mi o to, że jeśli nawet zostało tak zaproponowane, to Sołtys mógłby poinformować mieszkańców (patrz poniżej) komunikatem, że (1) dostał taką propozycję (sala w Malinowym Lesie), (2) uzgodnił to z Urzędem Gminy, (3) owszem są obiekty gdzie powinno się realizować Zebranie Wiejskie, ale mieszkaniec mający możliwości chce w ten sposób zareklamować swój obiekt.

  Statut Sołectwa Nowa Wieś – § 7
  4. O Zebraniu Wiejskim mieszkańcy Sołectwa muszą być powiadomieni co najmniej
  7 dni przed jego terminem przez wywieszenie ogłoszeń w miejscach publicznych.
  Zawiadomienie musi zawierać: informacje, na czyj wniosek zebranie jest organizowane,
  dokładne określenie daty, godziny i miejsca zebrania, podanie proponowanego porządku
  obrad, podanie zakresu proponowanych do podjęcia uchwał.

 4. Tadeusz pisze:

  Aby było sprawiedliwie następne zebranie w kebabie ..

 5. mati pisze:

  TO MA BYĆ ZEBRANIE WIEJSKIE CZY REKLAMA RESTAURACJI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*