Poprawa funkcjonalności strony www Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kętach

LOGO GZOZ KętyNie tak dawno strona internetowa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kętach zmieniła swój wygląd i funkcjonowanie. Zapytaliśmy Dyrektora GZOZu w Kętach, co się na niej zmieniło. O tym, co uległo poprawie oraz jak ta zmiana wpływa na sprawniejsze korzystanie ze strony GZOZu przez mieszkańców gminy, znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Strona www.gzoz-kety.pl w starej wersji nie wyczerpywała w pełni znamion dobrej komunikacji z otoczeniem. Ograniczenie się tylko do elementów informacyjnych nie było najlepszym rozwiązaniem. Pomimo prostoty komunikatów, która jest ważnym elementem oceny przez otoczenie, nawigacja nie miała charakteru intuicyjnego. Łatwość nawigacji można ocenić po tym, w jaki sposób są ze sobą powiązane podstrony, czy z każdej podstrony można wrócić lub ile ruchów trzeba wykonać aby przejść do interesującej nas podstrony. Intuicyjność nawigacji w dużym stopniu wpływa na to, czy użytkownicy lubią korzystać z danej witryny. Zawartości poszczególnych grup tematycznych była dosyć chaotyczna przez co mogła być oceniana jako mało przejrzysta.

Niemniej jednak część zawartości była wystarczająca do odpowiedniego przekazu informacji, chociaż jego forma była mało profesjonalna, a nie działające linki potęgowały złą ocenę. Zespół tych negatywnych elementów spowodował podjęcie decyzji o całkowitej zmianie strony WWW dla Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kętach. O jakości nowej strony internetowej świadczą poniższe punkty, które można  traktować jako kryteria oceny:

  • jej zawartość (zawartość merytoryczna, użyteczność, nawigacja),
  • dostępność dla wszystkich użytkowników,
  • jakość techniczna,
  • dopracowanie szczegółów,
  • strona wizualna

Elementy te zostały w pełni zastosowane w nowej stronie internetowej. Oprócz całkowitej zmiany strony wizualnej, unormowano wszystkie grupy tematyczne, dodano nowe rozwiązania w tym możliwość pobrania plików dotyczących deklaracji pacjentów, wprowadzono na stałe tematykę dotyczącą prewencji zdrowia czy też ogłoszenia o pracę. Dla pacjentów pojawiły się mapki dojazdowe do poszczególnych przychodni z pełnymi danymi teleadresowymi oraz galeria prezentująca same obiekty GZOZ w Kętach. Dodatkowo została umieszczona zakładka dotycząca kompetencji i zakresu prac Rady Społecznej działającej przy GZOZ w Kętach. Strona ta ma również charakter rozwojowy, z myślą o pełnej informatyzacji placówki zgodnie z normami prawnymi, które będą obowiązywały od sierpnia 2014 roku.

GZOZ_Kęty_strona www

(printscreen strony www.gzoz-kety.pl)

A co nasi Czytelnicy sądzą o nowym wizerunku strony GZOZ w Kętach?

Źródło informacji:
GZOZ Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*