Pomóżmy Lenie Dąbrowskiej!

Lenka 2014Gorąco apelujemy do wszystkich czytelników portalu o pomoc dla małej Leny Dąbrowskiej z Nowej Wsi, która choruje na mukowiscydozę. Poniżej publikujemy mamy Leny, Pani Magdy Mrzygłód-Dąbrowskiej. Rodzina zbiera pieniądze na zakup specjalistycznej kamizelki ułatwiającej oddychanie.

Prosimy o przekazywanie apelu Waszym znajomym, wszystkim ludziom dobrej woli.

Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku na leczenie Leny, podając następujące dane:

KRS 00000 64 892

Cel szczegółowy 1%: LENA DĄBROWSKA

Mam na imię Magda, jestem mamą  Lenki, 9 miesięcznej dziewczynki chorej na mukowiscydozę. Błagam wszystkich o pomoc, albowiem, gdybym zamiast błagam – użyła słowa proszę: użyłabym zdecydowanie słowa o zbyt małej randze. Mojej córeczki kłopoty zdrowotne zaczęły się w lipcu 2013 roku. Od tej pory szczęśliwe przemieniło się w koszmar, który trwa po dziś dzień, a końca nie widać. W jej bólu i cierpieniu jest osamotniona, gdyż zdecydowana większość lekarzy których odwiedza, bezradnie rozkłada ręce, mogę wręcz odnieść wrażenie, że mają dość naszych problemów i bezefektywnego leczenia. Apeluję do Państwa o dokładne zapoznanie się z tym, co powoli mnie wykańcza i pozbawia nadziei na to, że jeszcze kiedykolwiek będzie jak dawniej. Zaczęło się bardzo niewinnie. Około 19 lipca 2013 roku, znaleźliśmy się z Leną w szpitalu w Wadowicach z podejrzeniem astmy oskrzelowej, ponieważ zaczęła się dusić. Po 5 dniach wypisano nas i uznano, iż stan jej zdrowia jest dobry. 25 lipca dostaliśmy pismo, iż mamy pilnie stawić się w klinice w centrum zdrowia dziecka w Katowicach, gdzie zatrzymali Lenę na obserwacji i po kilku badaniach stwierdzili, że dziecko jest śmiertelnie chore na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę, która niszczy płuca i inne organy w tym trzustkę, nerki, wątrobę i jelita. Dzień po wypisie trafiliśmy do Rabki, ponieważ stan się pogorszył nie mogłam patrzeć jak tak małe dziecko może cierpieć, mi rozrywało na pół.

Po 7 dniach badań i analiz stwierdzono, iż Lenka ma bardzo obniżoną odporność, częste kaszle i infekcje. W grudniu Lenka dostała bakterie pneumomonas, bardzo złą bakterię podkreślam, która niszczy płuca. Na dzień dzisiejszy bierze specjalne antybiotyki w inhalacji. Mnóstwo enzymów i witamin. Zbieramy pieniążki na kamizelkę, która pomoże mojej córce ulżyć choć w części w tej chorobie, ponieważ sam kaszel to dla niej męczarnia. A kamizelka pomoże jej w nagłych i ciężkich infekcjach. Koszt kamizelki wynosi 31 tys. Bardzo proszę państwa o pomoc w zebraniu pieniążków na tę kamizelkę, to naprawdę dużo jej pomoże.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności za wysłuchanie i pomoc. 

MAGDALENA MRZYGŁÓD-DABROWSKA

TEL: 664043093

MAIL: magda328j@wp.pl

Lenka 2014

Strona Leny Dąbrowskiej na Facebooku – TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Pomóżmy Lenie Dąbrowskiej!

  1. Ewelina pisze:

    Pomóżcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*