Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Już w poniedziałek, 2 rozpocznie się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. M. in. gimnazjalistów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi odwiedzi grupa uczniów z Landstuhl.

 

Młodzież będzie mieszkać w domach polskich uczestników ze w Nowej Wsi oraz z kęckiego „Wyspiana”. W programie m.in. zwiedzanie Krakowa, wizyta w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Zakopanem z noclegiem w schronisku. W piątek niemiecka młodzież uda się z wizytą do Oświęcimia, by zwiedzić były obóz koncentracyjny oraz synagogę. W tym czasie ich polscy koledzy przygotują tradycyjne prażonki. Ostatni wspólny wieczór grupa spędzi więc przy ognisku oraz bawiąc się na dyskotece.

W sobotę, 26 maja, pożegnamy naszych gości zza zachodniej granicy. Spotkamy się z nimi już na początku przyszłego roku szkolnego w Niemczech.

Mamy nadzieję, że na własnej skórze doświadczą przysłowiowej polskiej gościnności i zabiorą ze sobą tylko miłe wspomnienia.

Agnieszka Maciąga
w Nowej Wsi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*